Odwodnienie liniowe do progów G-U przeznaczonych do drzwi tarasowych typu HS

Drzwi tarasowe HS z progiem zlicowanym z podłogą to jedno z topowych rozwiązań stosowanych we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Niemal idealnie płaskie przejście bez barier jest nie tylko efektowne, ale i bezpieczne. Rozwijając swój system rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS, G-U Polska podnosi kwestie designu i bezpieczeństwa na wyższy poziom, wprowadzając nowość – odwodnienie liniowe zaprojektowane specjalnie do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych z płaskim progiem.

Ideą przyświecającą wszystkim projektom marki G-U jest tworzenie rozwiązań kompatybilnych, które stanowią doskonale funkcjonujący system, zapewniający komfort korzystania z nich. Cieszące się rosnącą popularnością progi G-U zlicowane z podłogą, wpisują się we współczesne trendy w budownictwie, w tym w ideę budownictwa bez barier. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania, ale również zagwarantować ochronę termiczną oraz przed wilgocią. Nowe odwodnienie liniowe nie tylko gwarantuje doskonałe odprowadzenie wody opadowej do systemu kanalizacji, jest też… w zasadzie niewidoczne.

– Na rynku od dawna dostępne są rozwiązania rynnowe pozwalające na skuteczne odprowadzenie wody opadowej oraz wody z topniejącego śniegu z tarasu do instalacji kanalizacyjnej. Jednak dotychczas funkcjonujące systemy wymagały adaptacji do rozwiązań progu „na zero” w drzwiach podnoszono-przesuwnych. Nowe odwodnienie liniowe zostało zaprojektowane jako rozwiązanie dostosowane do progów G-U. Jest montowane na etapie konfekcjonowania progu, fabrycznie do niego wpinane. Jest zatem idealnie dopasowane do rozmiaru okna HS, a więc jego osadzenie nie wymaga już wiele dodatkowej pracy od montażystów – wyjaśnia Jarosław Wodzisławski, ekspert G-U Polska, producenta systemów rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS.

Zapytany o najważniejsze zalety nowego odwodnienia liniowego do progów G-U, wymienia:

  • kompatybilność z progami marki G-U zlicowanymi z podłogą;
  • idealne, fabryczne dopasowanie do rozmiaru konkretnych drzwi tarasowych HS;
  • zlicowanie z progiem (od strony zewnętrznej odwodnienie liniowe jest praktycznie niewidoczne);
  • skuteczne odprowadzanie nawet dużej ilości wody opadowej;
  • rozwiązania ułatwiające inspekcję stanu odwodnienia liniowego (ocena stopnia zanieczyszczenia);
  • wygodne oczyszczanie z gromadzących się zanieczyszczeń, takich jak: liście, patyki, czy drobne gałązki.

____
Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium –  zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

G-U Polska
press box