Oczyszczacze i nawilżacze – sposób na czyste powietrze w domach

O zanieczyszczeniach powietrza mówi się głównie w sezonie grzewczym, jest to jednak problem całoroczny. O ile na to, czym oddychamy na zewnątrz wpływa mnóstwo różnych czynników, również niezależnych od nas, to w domach możemy skutecznie bronić się przed szkodliwymi substancjami. Z pomocą przychodzą domowe oczyszczacze i nawilżacze, które efektywnie filtrują powietrze w pomieszczeniu. Wystarczy wybrać model dostosowany do naszych potrzeb.

Powietrze, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jak wynika z raportów European Environment Agency, powietrze w polskich miastach jest wśród najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej1. Poziom szkodliwych pyłów PM2,5 i PM10 regularnie przekracza dopuszczalne normy, co może odbijać się na naszym samopoczuciu i przyczyniać się do rozwoju wielu chorób.

Choć najwięcej uwagi poświęca się jakości powietrza w przestrzeni zewnętrznej, problem dotyczy także wnętrz, w których spędzamy ok. 80 proc. czasu. Powietrze w domach czy biurach może zawierać do 150 związków chemicznych. Wdychanie ich wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale szczególnie może zaszkodzić dzieciom. Młode organizmy, bez ukształtowanego w pełni układu odpornościowego, są szczególnie podatne na czynniki środowiskowe. Możemy zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, stosując oczyszczacze powietrza. MediaMarkt oferuje szeroki wybór tych urządzeń, a od 26 do 31 stycznia br. obowiązuje specjalna oferta promocyjna na oczyszczacze powietrza, dostępna w sklepach sieci oraz w sklepie internetowym mediamarkt.pl.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy wzmożone zainteresowanie oczyszczaczami powietrza z naszej oferty. Na przestrzeni ostatnich lat w asortymencie mocno rozwinął się segment oczyszczaczy do 1000 zł, które bardzo dobrze się sprzedają. Do tej pory trzeba było się liczyć ze znacznie większym wydatkiem. Obecnie w zależności od potrzeb i portfela każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Michał Nowotka, Category Buyer w MediaMarkt – Podejmując decyzję zakupową warto wziąć pod uwagę kilka czynników i cech oczyszczacza, które mają wpływ na jego działanie i skuteczność. Są to przede wszystkim rodzaj filtra oraz stopień filtracji, a także wydajność. Musimy pamiętać, aby dobrać model do wymiarów pomieszczenia, ponieważ wtedy będzie on prawidłowo spełniał swoją rolę. Osoby bardziej wrażliwe lub posiadające dzieci mogą z kolei zainteresować się modelami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza pomagają nie tylko w walce ze smogiem. Są także bardzo skuteczne w usuwaniu roztoczy czy alergenów, przez co łagodzą objawy alergii i obrzęki górnych dróg oddechowych. Tym samym chronią nas przed infekcjami płuc, oskrzeli, oczu, nosa lub gardła. Umożliwiają też nawilżanie i wietrzenie pomieszczenia przy zamkniętych oknach. Inteligentne oczyszczacze powietrza są bardzo ciche i energooszczędne.

Wybierając odpowiedni model zneutralizujemy zapachy i szkodliwe lotne związki organiczne w pomieszczeniu, a korzystając z funkcji aromaterapii wypełnimy je przyjemnym zapachem, co pomoże się nam zrelaksować.

W sieci sklepów MediaMarkt znajdziemy kilkadziesiąt modeli oczyszczaczy, w przedziale cenowym do 200 zł do 3200 zł.

W tym sezonie klienci najchętniej wybierają modele (Top 10 sprzedaży w sieci MediaMarkt):

– Oczyszczacz powietrza XIAOMI Mi Air Purifier 3C
– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HD50E-L
– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-PF40E-W
– Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Humidify+Cool PH03
– Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HD40E-L
– Oczyszczacz  z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HG30E-B
– Oczyszczacz powietrza XIAOMI Mi Air Purifier Pro H
– Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HG50E-L
– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG60E-L
– Oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza SAMSUNG AX60R5080WD/EU

Dużą popularnością cieszy się również oczyszczacz powietrza z funkcją grzania i wentylacji Philips AMF220/15 3w1 Pure Breeze&Hot

Bez względu na to, jaki oczyszczacz wybierzemy, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów. Czynność tą należy powtarzać w zależności od intensywności pracy urządzenia i wielkości pomieszczenia, zgodnie z zaleceniami producentów.

Warto zapoznać się z pełną ofertą oczyszczaczy powietrza w promocyjnych cenach.

MediaMarktSaturn Polska
press box