Ochłoda na letnie upały

Coraz wyższe temperatury w letnich miesiącach są nie tylko bardzo męczące, ale też niebezpieczne. Szukając rozwiązań, które przyniosą nam ulgę podczas upałów coraz częściej sięgamy po urzadzenia elektroniczne. Dla niektórych wystarczający będzie mały wentylator na biurko, inni potrzebują kompleksowego rozwiązania w postaci klimatyzatora. W MediaMarkt każdy znajdzie coś dla siebie.

Lato zagościło u nas na dobre, a wraz z nim upały. I choć dla niektórych temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza to pogoda idealna, jednak wielu z nas nadal nie może się przyzwyczaić do takich warunków. Co więcej, dla wielu ludzi, szczególnie dzieci, osób starszych czy chorych przewlekle, upały są wręcz niebezpieczne i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet zagrażają życiu. Dlatego w upalne dni warto zadbać nie tylko o odpowiednie nawodnienie, ale także właściwą temperaturę w pomieszczeniu. Szeroki wybór wentylatorów klimatorów i klimatyzatorów znajdziemy w sklepach MediaMarkt, gdzie sprawdziliśmy zainteresowanie klientów tego rodzaju sprzętem.

Klimatyzacja coraz bardziej potrzebna

Wiele osób już od dawna jest przygotowanych na letni skwar. Inni dopiero zaopatrują się w sprzęt chłodzący, co pokazują liczby.

– W lipcu sprzedaż urządzeń do chłodzenia powietrza wzrosła dwucyfrowo. Po słabszym w porównaniu do ubiegłego roku czerwcu, temperatury lipcowe wpłynęły na wzrost zainteresowania tym sprzętem. W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się klimatyzatory mobilne
– mówi Michał Nowotka z działu zakupów MediaMarkt.

Klimatyzator to urządzenie, które najczęściej kojarzy się z biurem, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia do domu. Aby kupić klimatyzator mobilny znanej marki, należy przygotować się na wydatek rzędu 2000 zł. Możemy zdecydować się też na tańszą wersję i kupić dostępny wyłącznie w MediaMarkt klimatyzator marki własnej ok . już za 1200 zł. Temperaturę w przedziale 18-30 stopni można regulować za pomocą pilota. Alternatywną opcją jest klimator, który jest mniejszy i bardziej kompaktowy od klimatyzatora. Chłodzi on dzięki nawilżaniu powietrza – w środku zamontowany jest zbiornik na wodę lub kostki lodu. Klimator to zdecydowanie tańsza opcja – urządzenie można nabyć nawet za mniej niż 300 zł, jak np. sprzęt marki HB . Jest poręczny i łatwy do przeniesienia. Wewnątrz znajduj się zbiornik na wodę o pojemności 3 l, dzięki któremu powietrze jest nie tylko chłodzone, ale także nawilżane i oczyszczane.

Przykładowe klimatyzatory:

Decydując się na klimatory, warto zapoznać się z modelami:

Wentylator – tańsza opcja

Często wybieraną opcją jest popularny wiatrak – czyli wentylator lub cyrkulator. Czym właściwie różnią się te dwa urządzenia? Wentylator wprowadza powietrze w ruch w celu wywołania efektu chłodzącego, działając raczej punktowo. Natomiast cyrkulator równomiernie rozprowadza po pokoju zarówno zimne, jak i ciepłe powietrze, dlatego może być przydatny o każdej porze roku. Wentylator to jedna z najtańszych opcji – cena klasycznego „wiatraka” na biurko to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, natomiast ceny stojących wentylatorów zaczynają się już od 100 zł – za taką cenę kupimy np. sprzęt marki MPM . Posiada on regulację wysokości – do 120 cm – oraz nachylenia, automatyczną oscylację i 3 poziomy prędkości pracy. W przypadku bardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie elegancki wygląd wnętrza, idealnie sprawdzi się np. designerski wentylator kolumnowy marki Stadler. Do jego zalet należy wytrzymała obudowa oraz pilot, dzięki któremu można włączać go nie ruszając się z kanapy.

Przykładowe wentylatory na biurko:

Wentylatory stojące – klasyczne:

Wentylatory stojące – kolumnowe:

Cyrkulatory:

Liczba osób zainteresowanych zakupem klimatyzatora lub wentylatora gwałtownie wzrasta w okresie największych upałów. W konsekwencji ich dostępność w sklepach jest wtedy ograniczona. Jednocześnie produkty z tej kategorii dostępne są sezonowo, dlatego jeśli nie zaplanowaliśmy zakupu urządzenia na początku sezonu warto zrobić to możliwie szybko, żeby wybrać urządzenie optymalne do naszych potrzeb spośród jeszcze dostępnych na rynku.

MediaMarktSaturn Polska
press box