Nowa panorama możliwości – system przesuwny Schüco AS PD 75.HI

Wszędzie tam, gdzie pożądany jest transparentny efekt estetyczny, idealne zastosowanie znajdą wielkoformatowe przeszklenia w panoramicznych systemach Schüco. Unikatowe portfolio rozwiązań o całoszklanym wyglądzie i minimalnych szerokościach czołowych profilu zostało teraz poszerzone o zupełnie nowy system drzwi przesuwnych, który oferuje jeszcze więcej możliwości indywidualnego dostosowania.

Maksymalny wymiar przeszkleń dzięki ekstremalnie wąskim lub całkowicie zabudowanym ramom to cechy rozpoznawcze panoramicznej stolarki Schüco. Ogromną popularnością, zarówno wśród inwestorów, jak i inwestorów indywidualnych, cieszą się zwłaszcza panoramiczne drzwi przesuwne, które nawet w pozycji zamkniętej zapewniają niemal nieograniczony widok na zewnątrz. Natomiast po otwarciu tworzą bardzo modne, płynne przejścia między salonem a tarasem, dzięki maksymalnej szerokości światła przejścia i zerowym progom. Nowe drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.HI to kolejny krok w stronę jeszcze większej transparentności i bardziej zróżnicowanych możliwości indywidualnego dopasowania. Rozwiązanie zaprojektowano w aż trzech wersjach wykonania różniących się między sobą właściwościami związanymi z dostępnością, designem oraz ochroną przed warunkami zewnętrznymi: Access Line, Design Line i Performance Line. Pozwala to na jeszcze łatwiejszą konfigurację stolarki w zależności od zamysłu architektonicznego, potrzeb użytkowników i miejsca zastosowania.

Wbudowany minimalizm

Nowy panoramiczny system przesuwny Schüco AS PD 75.HI pokazuje, że nawet złożony system o wysokiej funkcjonalności może przyjąć modną, minimalistyczną formę. Rozwiązanie umożliwia tworzenie bardzo szerokich przejść – w jednej ramie można umieścić do czterech dowolnie konfigurowanych skrzydeł, z których każde może mieć maksymalną wysokość  i szerokość  do 3500 mm. Szerokość strefy styku skrzydeł wynosi zaledwie 35 mm, co sprawia że drzwi wyglądają jak „szklana ściana”. Pomimo purystycznego wyglądu są jednak bardzo komfortowe w obsłudze. Wysokie wymagania związane z architekturą bez barier uwzględniono w wersji Access Line. Zlicowany z posadzką zerowy próg eliminuje ryzyko potknięcia, zaś dynamiczny profil maskujący w pionowej ramie ościeżnicy powoduje, że nawet po otwarciu skrzydła jest ona całkowicie zlicowana ze ścianą. Jeszcze większe wrażenie transparentności zapewnia wersja Design Line, w której wszystkie elementy aluminiowej konstrukcji zostały ukryte w przegrodach budowlanych, a komfortowe otwieranie gwarantuje zintegrowany pochwyt, który po zamknięciu skrzydła pozostaje ukryty w ościeżnicy. W ten sposób powstaje całoszklana konstrukcja sięgająca od podłogi do sufitu, z filigranowymi pionowymi podziałami i progiem zlicowanym z posadzką. Obydwie wersje mogą być opcjonalnie zautomatyzowane dzięki zastosowaniu ukrytych okuć mechatronicznych TipTronic. Natomiast wariant podnoszono-przesuwny Performance Line łączy w sobie bezramowy wygląd z dostępem bez barier dzięki automatycznej obsłudze, ochronie przed przytrzaśnięciem i zerowym progiem z dynamiczną osłoną aktywowaną po otwarciu. Wszystkie trzy wersje mogą być opcjonalnie wykończone od wewnątrz listwami z naturalnego dębowego drewna (WoodDesign), a także wyposażone w subtelnie zintegrowaną zewnętrzną roletę przeciwsłoneczną Schüco AB ZDS, która chroni prywatność użytkowników i zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

Doskonała efektywność energetyczna

W nowym panoramicznym systemie walory wizualne idą w parze z najlepszymi właściwościami związanymi z ochroną przed zagrożeniami z zewnątrz. Systemowe rozwiązanie o głębokości zabudowy zaledwie 75 mm oferuje doskonałą izolacyjność cieplną. Już przy zastosowaniu szyby Ug=0,5 W/m2K osiąga doskonały współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,82-0,86 W/m2K w zależności od wersji. Dzięki szeregowi innowacyjnych rozwiązań uszczelnienia system zapewnia także doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na przykład drzwi w wersji Performance Line oferują najwyższy możliwy poziom wodoszczelności w klasie E 1050. Oznacza to, że pozostają szczelne nawet przy opadach deszczu i wietrze o prędkości niemal 150 km/h, dzięki czemu mogą być stosowane w klimacie nadmorskim czy górskim. Rozwiązanie zapewnia ponadto doskonałą ochronę przed włamaniem. Drzwi Schüco AS PD 75.HI w wersjach Access Line i Design Line są dostępne w optymalnej klasie RC2, zaś konstrukcja podnoszono-przesuwna Performance Line oferuje podwyższoną odpornoś
 na poziomie nawet RC3. Wszystko to sprawia, że nowy panoramiczny system jest wyjątkowym rozwiązaniem na skalę rynku. Po raz pierwszy udało się w tak umiejętny sposób połączyć wysokiej klasy design z niezwykłą funkcjonalnością oraz najlepszymi parametrami użytkowymi.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl


Schüco International Polska
press box