Najwyższej klasy wentylacja fasadowa – albo w skrócie: nowy AEROMAT VT firmy SIEGENIA

Innowacyjna optymalizacja zalet

Prostsze planowanie, łatwiejszy montaż, więcej komfortowej przestrzeni dzięki nowym parametrom użytkowym: nowy AEROMAT VT firmy SIEGENIA łączy kontrolowane wietrzenie z szeregiem dodatkowych korzyści, które docenią architekci, projektanci, producenci stolarki oraz indywidualni użytkownicy. Skonstruowane od podstaw rozwiązanie systemowe obejmuje całe spektrum zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych, od nawiewników pasywnych, poprzez warianty nawiewne lub też wywiewne, aż po dwie wersje z funkcją rekuperacji. Nowe nawiewniki są pod każdym względem wyjątkowe: poszczególne typy urządzeń można ze sobą swobodnie łączyć, co pozwala na realizację kompletnych rozwiązań w jednolitym wzornictwie. Estetyczny wygląd oraz różne opcje zabudowy pozwalają na dyskretną integrację nawiewników z fasadą budynku. Kolejną zaletą nowego systemu AEROMAT VT jest doskonała izolacyjność akustyczna i bardzo wysoka wydajność przepływu powietrza.

Wentylacja fasadowa 360° – myślimy przyszłościowo

Pracując nad całkowicie nowym projektem sprawdzonego nawiewnika SIEGENIA, konsekwentnie myśleliśmy o wentylacji fasadowej w kategoriach przyszłości. Pierwszym zauważalnym rezultatem naszych prac jest uniwersalna platforma obudowy, która jak nigdy dotąd ułatwia integrację nawiewnika z zewnętrzną przegrodą budynku. Jej zmienna długość i głębokość pozwalają na zastosowanie różnych wariantów nawiewników z zachowaniem identycznego wyglądu. Możliwość dyskretnego montażu we wnęce okiennej, pod parapetem lub w nadprożu ma decydujący wpływ na zachowanie harmonijnego charakteru fasady. Można wybrać widoczny lub ukryty sposób montażu – tutaj panuje całkowita dowolność.

Architekci, projektanci i inwestorzy docenią również bogatą ofertę dodatków obejmującą warianty montażowe z zastosowaniem kanału wentylacyjnego downękowego, montowanego pod parapetem lub w nadprożu. Wykonane z przyjaznego w montażu materiału EPP gwarantują wymierne korzyści w zakresie fizyki budowli i umożliwiają łatwe docinanie na potrzebną długość oraz niwelowanie tolerancji konstrukcyjnych.


Wydajna rekuperacja – wysoka efektywność energetyczna

Bogate możliwości doposażenia sprawiają, że AEROMAT VT spełnia najwyższe wymagania względem komfortowej przestrzeni. Najciekawszą funkcją jest odzysk ciepła (oraz możliwość uzyskania dotacji na to rozwiązanie), a także dodanie do systemu zupełnie nowego wariantu. Alternatywnym rozwiązaniem dla AEROMAT VT WRG, charakteryzującego się wysokim odzyskiem ciepła na poziomie nawet 93% oraz wyważonym stosunkiem pomiędzy szumem własnym i efektywnością energetyczną, jest dostępna obecnie wersja wykonania w klasie energetycznej A, która gwarantuje odzysk ciepła na poziomie nawet 95%. To sprawia, że nowy AEROMAT VT WRG plus jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań pod względem efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Ważną zaletą jest też wszechstronność pasywnego nawiewnika AEROMAT VT D – dostępny w wielu wariantach wykonania spełnia najróżniejsze wymagania pod względem stosunku izolacyjności akustycznej do wydajności przepływu powietrza.

Nowoczesny i wygodny sposób obsługi nawiewnika AEROMAT VT gwarantuje najwyższy poziom komfortowej przestrzeni dla użytkowników indywidualnych. W tym zakresie dostępne jest całe spektrum rozwiązań: od nowoczesnej obsługi dotykowej, poprzez inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji po automatyczną wentylację dostosowaną do potrzeb użytkowników. Należy też wspomnieć o opcjonalnym wyposażeniu nawiewnika, które wspomaga utrzymywanie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach – od regulacji temperatury, wilgotności, stężenia CO2 i LZO przez dodatkowe funkcje, jak nagrzewnica wstępna czy różnego rodzaju filtry.

Łatwa konfiguracja

Nowy nawiewnik AEROMAT VT oferuje też szereg wymiernych korzyści dla producentów. Przykładowo wszystkie opcje zabudowy i doposażenia można łatwo i wygodnie skonfigurować przez sklep internetowy SIEGENIA. Partnerzy firmy SIEGENIA mogą też liczyć na doradztwo i wsparcie techniczne na etapie projektowania konkretnych rozwiązań dla danego obiektu, np. w postaci indywidualnych propozycji montażu. Dzięki przemyślanej konstrukcji nawiewnik można montować obok okna bez względu na rodzaj profili – to niewątpliwa zaleta dla producentów. Dodatkowo fabrycznie skonfigurowane wejścia i wyjścia umożliwiają zewnętrzne sterowanie nawiewnikiem i prostą integrację z systemem zarządzania obiektem.

SIEGENIA
press box