Modne i praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe

Łazienka a może raczej elegancki gabinet odnowy biologicznej, czy relaksujące i regenerujące SPA? W ostatnich latach łazienki w naszych domach zmieniają swoje oblicze, a nawet przeznaczenie. Jeżeli tylko to możliwe wyprowadzamy z nich funkcję pralni czy miejsca do nakładania makijażu. Za to coraz częściej spotykamy w nich sprzęty do niedawna w ogóle niemające wstępu do tego pomieszczenia, jak fotel, sofa czy stolik. Miło bowiem jest czekać na spektakularne efekty właśnie nałożonej maseczki, leżąc na wygodnej sofie przy dźwiękach kojącej muzyki lub odprężającej lekturze. W tak zaaranżowanych łazienkach podstawowa higieniczna funkcja wnętrza wydaje się być drugorzędna, dodatkowa. Świetnie wygląda w nich armatura podtynkowa, w przypadku której zdecydowana większość elementów została schowana w ścianie pod tynkiem, a na zewnątrz widoczne są jedynie konieczne dźwignie, pokrętła i wylewki, z których wypływa woda. Przy wyborze produktów o niebanalnym designie otrzymujemy wnętrze, w którym armatura sprawia wrażenie towarzysza pozostałego wyposażenia o przeznaczeniu nie tylko użytkowym, ale i dekoracyjnym.

Slim i Rotondo – tak dyskretne, że niemal nieobecne…

Ramię z deszczownią Slim

Zestaw natryskowy Rotondo 9

Zarówno ramię, jak i stalowa deszczownia Slim są tak cienkie, że ledwo zwracamy na nie uwagę, podziwiając wystrój łazienki. Talerz urządzenia dostępny jest w wersji okrągłej o średnicy 20 oraz 25 centymetrów, a także jako kwadrat o boku długości 25 centymetrów. Z kolei mosiężną głowicę talerzową zestawu Rotondo 9 zamocujemy nie tylko do ściany, ale i sufitu. Zastosowany w obydwu modelach przegub kulowy umożliwia regulacje kąta ustawienia talerza, a system FerroEasyClean pozwala na łatwe usuwanie kamienia wapiennego poprzez proste przetarcie sitka palcem.

Podtynkowe zestawy natryskowe są nie tylko modne i funkcjonalne, ale też niezwykle uniwersalne – pasują do różnych stylów i aranżacji. Świetnie zaprezentują się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, bo ich udział w wystroju naprawdę jest minimalny, jak i w pełnych wyrafinowanych ozdób wnętrzach glamour, gdzie mogą stanowić dodatkowa ozdobę. Wspaniale sprawdzają się w małych łazienkach, gdyż nie zabierają wiele miejsca oraz – ze względu na niewielka liczbę widocznych elementów – ułatwiają utrzymanie w czystości każdej łazienki, niezależnie od rozmiarów.

Przestronnie i elegancko

Algeo Set

Marzeniem wielu osób jest łazienka znajdująca się bezpośrednio przy sypialni, będąca wręcz pewnego rodzaju przedłużeniem intymnej strefy wypoczynku. W tym obszernym wnętrzu utrzymanym w biało-szaro-beżowej tonacji zamontowano kompletny zestaw podtynkowy Algeo. Znajdujące się na zewnątrz dźwignia, deszczownia i wąż z rączką prysznicową są prawie niewidoczne na tle pokrytej intrygującą okładziną 3D ściany. Rączka natrysku posiada aż trzy funkcje, dzięki którym możemy korzystać z ożywczego deszczu, odprężającego wodnego masażu lub połączyć obie te opcje. Sitko deszczowni i natrysku bez trudu wyczyścimy z wapiennego osadu dzięki systemowi FerroEasyClean. Algeo Set dostępny jest w wersji okrągłej z talerzem deszczowni Slim o średnicy 20 centymetrów, oraz jako Algeo Square Set z kwadratowym talerzem deszczowni o boku długości 20 centymetrów i kwadratową rączką natryskową.

Zdjęcia aranżacyjne i produktowe przedstawiają armaturę marki Ferro.

FERRO 
press box