Minimalizm w tonacji czarno-białej

Duet czerni i bieli to już klasyka, która – co ciekawe – cieszy się szczególną popularnością wśród miłośników nowoczesnego minimalizmu. Biel, najjaśniejsza z barw, dodaje każdemu wnętrzu przestronności. Zestawiona z czernią stanowi kontrastową parę kreującą niezwykły klimat o ponadczasowej elegancji.

Zależnie od wielkości pomieszczenia projektanci odpowiednio dobierają proporcje obydwu kolorów. W mniejszych łazienkach znajdziemy zazwyczaj przewagę tonacji white, w tych o większym metrażu będziemy podziwiać odważniejsze szafowanie czernią.

W przykładowej aranżacji salonu kąpielowego urządzonego na poddaszu mamy dominację bieli z wyrazistymi, czarnymi akcentami. Projektant zdecydował się bowiem na bardzo efektowną armaturę w wersji black.

W strefie prysznica

Uwagę przykuwa deszczownia zestawu natryskowego Squerto Lux Black. Kwadratowa głowica o wymiarach 20 cm na 20 cm umieszczona została na przesuwnym metalowym drążku o długości 98,5 cm. Geometryczną formę ma też nieduża, jednofunkcyjna rączka natrysku. Zastosowany w nich system easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego. Praktycznym dodatkiem jest płaska półka na kosmetyki z regulacją mocowania.

Do zestawu dobrano baterię Zicco Black – także charakteryzującą się czarnym kolorem i formą opartą na motywie prostokąta. Urządzenie wyposażono w regulator ceramiczny, dzięki któremu może ono długo i bezawaryjnie działać (producent daje na baterię 5 lat gwarancji).
Strefa prysznica została w łazience wydzielona taflą transparentnego szkła w ciemnej ramie. Nie ma więc tradycyjnej kabiny ani brodzika. Jest to typ prysznica walk-in, czyli z odpływem w podłodze tworzącej w całej łazience jednolitą powierzchnię, harmonizującą z płytkami na ścianach.

W strefie wanny

Czarną armaturę dobrano też do wolnostojącej, białej wanny. Bateria wannowa Zicco Black ma główne cechy swej natryskowej odpowiedniczki, czyli trwałość zagwarantowaną przez regulator ceramiczny oraz piękną geometryczną formę w odcieniu black. Dodatkowo posiada automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Do baterii podłączony jest czarny wąż natryskowy o długości 150 cm, w metalowym oplocie. W pobliżu umieszczono prostokątną rączkę natrysku Amigo VerdeLine z funkcją strumienia deszczowego. To model chromowany, zaopatrzony w system napowietrzania wody, który pozwala oszczędniej nią gospodarować. Rączka ulokowana jest w specjalnym uchwycie umożliwiającym regulację jej ustawienia.

W strefie umywalki

Akcenty czerni znajdziemy także w strefie z prostokątną, białą umywalką, ustawioną na obszernej podwieszanej półce. Bardzo ładnie komponują się w tym otoczeniu stojące baterie nablatowe Zicco Black – w czerni, o zdecydowanym kształcie (modele te są także wyposażone w regulator ceramiczny).

Urok poddasza

Dzięki dużym oknom w dzień łazienka napełnia się naturalnym światłem. Wieczorem przyjemnie jest zażywać kąpieli w wannie pod skosami, z widokiem na rozgwieżdżone niebo.  

Poddasze sprawia, że salon kąpielowy ma niepowtarzalny klimat. Jak widać, wyjątkowa atmosfera nie jest jedynym atutem tej aranżacji, w której zadbano o wygodę, funkcjonalność i nowoczesne, a do tego atrakcyjne wizualnie rozwiązania.

FERRO
press box