Łazienka z widokiem

Coraz częściej zamieniamy ciasne łazienki w blokach na obszerne pokoje kąpielowe w domach i apartamentach. Rosną też nasze oczekiwania wobec niej. Łazienka to już nie skromna przestrzeń na niezbędne czynności higieniczne, ale miejsce służące wyciszeniu, relaksowi, regeneracji. Sprzyja temu tendencja do aranżowania łazienek z oknami, a nawet całymi przeszklonymi ścianami, co zapewnia również efektowne doświetlenie wnętrza naturalnymi promieniami słonecznymi. Ewentualny dyskomfort, jaki mógłby towarzyszyć braniu kąpieli przy oknie można rozwiązać na wiele sposobów, np. poprzez pokrycie szyb specjalną folią imitującą lustro weneckie, dzięki czemu osoba w domu jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz, natomiast w pełni cieszy się podziwianiem widoków za oknem.

Prysznic w ogrodzie

Minimalistyczna i ekologiczna aranżacja tego wnętrza, a przede wszystkim ogromna przeszklona ściana z widokiem na ogród sprawiają, że pod prysznicem czujemy się jak pod strugami wiosennego deszczu na łące. Wrażeniu temu sprzyja otwarta strefa prysznica bez brodzika, wyposażona w dyskretny stalowy odpływ liniowy Easy New. Miłość do przyrody i troska właściciela o środowisko widoczne są także w wyborze armatury z linii VerdeLine, dzięki której zużywamy o ok. 50% mniej wody bez obniżenia komfortu użytkowania. Dzieje się tak za sprawą systemu Ferro Air-in napowietrzającego wypływający strumień wody. Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amiga VerdeLine posiada regulowany rozstaw uchwytów i został wyposażony w praktyczną półeczkę na kosmetyki.

W wodach oceanu

Duże fabryczne okno w czarnej oprawie, zwisające metalowe lampy i dominacja szarości to wyraźne industrialne inspiracje tego pomieszczenia. Elementy naturalnego jasnego drewna, a zwłaszcza kafelki w urzekającym głębokim odcieniu malachitu, wnoszą jednak do wnętrza atmosferę spokoju i przytulności. Kąpiel w takim otoczeniu z jednoczesną możliwością obserwacji świata za oknem to okazja, by poczuć się jak na egzotycznych wakacjach na małej wyspie pośród bezbrzeżnych wód oceanu. O komfort relaksu zadba zestaw Fiesta – okrągła deszczownia z natryskiem i baterią wannową. Rączka natrysku posiada aż trzy funkcje: masaż, deszcz i mieszany. System Ferro Easy Clean pozwala na łatwe usuwanie kamienia wapiennego z sitka deszczowni i prysznica. Przy kamiennej umywalce została zamontowana bateria umywalkowa z tej samej rodziny Fiesta o minimalistycznym designie i charakterystycznym smukłym korpusie.

Podróż w czasie i przestrzeni

Ten jasny pokój kąpielowy zdaje się przenosić nas w klimat śródziemnomorski. Biała ceramiczna wanna została umiejscowiona bezpośrednio pod oknem, dzięki czemu tonie w promieniach słońca. Królująca w pomieszczeniu biel widoczna jest nawet w kolorze armatury z linii Adore White – wielootworowej baterii wannowej oraz podtynkowej baterii umywalkowej o minimalistycznym designie i maksymalnie zredukowanej obecności widocznych elementów urządzeń.

Niebo gwiaździste nade mną…

Łazienki zlokalizowane na poddaszu dają możliwość ekonomicznego wykorzystania przestrzeni i umieszczenia wanny przy ścianie pod skosem. Znajdujące się bezpośrednio nad wanną okno połaciowe nie tylko pięknie doświetla wnętrze, ale pozwala też na relaksującą obserwację nieba podczas kąpieli. To jasne skandynawskie pomieszczenie zostało wyposażone w chromowane baterie z linii Algeo o prostym, eleganckim designie.
W artykule wykorzystano aranżacje z produktami marki Ferro

FERRO 
press box