KLIMAS Wkręt-met na targach ZAK Doors i Windows Expo w Bombaju

Firma Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań z ponad 30-letnim doświadczeniem, ukoronował kończący się rok, prezentując swoją ofertę na targach  ZAK Doors i Windows Expo, największym w Indiach wydarzeniu targowym z zakresu stolarki otworowej.

Międzynarodowe targi ZAK Doors and Windows Expo odbyły się po raz 17. w Bombaju MMRDA Exhibition Centre. Targi, jako platforma wymiany wiedzy i dyskusji na temat przyszłości stolarki otworowej, zgromadziły rekordową publikę ekspertów drzwi, okien oraz fasad z całego świata.

Klimas Wkręt-met dynamicznie rozwija się w Indiach od 2020 roku. Już dzisiaj dysponuje własną siedzibą w Pune z 9 centrami wystawienniczymi i 9 magazynami w całym kraju. W ciągu pierwszych 18 miesięcy działalności indyjskiego oddziału, firma dostarczyła produkty o różnych zastosowaniach do ponad 200 projektów i aktywnie rozwija sieć swoich stałych klientów. Poza Indiami marka KLIMAS Fastener działa aktywnie w Sri Lance, Omanie, Bangladeszu, Katarze, a wkrótce rozszerzy swoją działalność handlową również na region Azji Południowo-Wschodniej.

Populacja Indii liczy ponad 1,3 miliarda osób i nieustannie rośnie, co przyczynia się do nasilenia potrzeb infrastrukturalnych, będących głównym źródłem popytu na usługi sektora budownictwa. Powiększa się również klasa średnia, która ma największy wpływ na kształtowanie atrakcyjnego rynku zbytu. Rośnie również popyt na przestrzenie komercyjne, takie jak biura, hotele czy punkty handlowe. Budownictwo, podobnie jak w innych częściach świata zmierza ku ambitnym planom budowy inteligentnych miast. Wiąże się to z wykorzystaniem coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych. Zakres naszej produkcji to pełne portfolio z zakresu technik zamocowań. Oferujemy systemy zamocowań termoizolacji ścian ETICS, wkręty i łączniki do konstrukcji ciesielskich oraz stolarki otworowej, mechaniczne, metalowe i chemiczne kotwy, zamocowania ramowe, systemy zamocowań dachów płaskich oraz lekkiej obudowy obiektów inwestycyjnych a także produkty dedykowane montażowi suchej zabudowy wewnątrzlokalowej. Kompleksowa oferta sprawia, że zarówno producenci, jak i wykonawcy z łatwością odnajdują produkty spełniające ich oczekiwania. Nie ustajemy również w poszukiwaniach nowych rozwiązań oraz podnoszeniu standardów. Widzimy wzrastające zainteresowanie ofertą, a także korzyściami wynikającymi z zastosowania naszych produktów, dlatego chętnie eksponujemy markę KLIMAS Fastener na targach ZAK Doors and Windows Expo –  mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w KLIMAS Wkręt-met.

Stała analiza rynku oraz światowych trendów pozwala na dostosowanie oferty do poszczególnych regionów i charakterystycznych dla nich rodzajów budownictwa oraz ich wymogów. Dobre, długofalowe relacje, wypracowane na zagranicznych targach, takich jak ZAK, a także dostosowanie produkcji do międzynarodowych wymogów technicznych spowodowały, że dziś producent dostarcza swoje rozwiązania do ponad 60 krajów na świecie i wciąż poszerza portfel zagranicznych odbiorców. Wspaniale było spotkać w jednym miejscu producentów z całego świata, wśród których możemy dumnie reprezentować polską myśl technologiczną. Nie byłoby to możliwe bez konsekwencji w realizacji naszej strategii, której przyświeca misja „Mocni na pokolenia”. Nasza obecność na targach w Bombaju jest kolejnym elementem  budowania i umacniania fundamentów długofalowej polityki firmy. Jesteśmy zdeterminowani by w ciągu najbliższych pięciu lat zdobyć pozycję najlepszego dostawcy rozwiązań w zakresie elementów złącznych w Azji – podsumowuje Maciej Strychalski.

KLIMAS WKRĘT-MET   / TheImagine