Kiedy dom przenika się z ogrodem

Pełne światła wnętrze, w którym intrygujące, panoramiczne szyby nie stanowią granicy dla ogrodu, lecz przeciwnie, zapraszają zieleń, słońce i przestrzeń do środka… Do tego nowoczesny, elegancki sznyt, wygoda, efektywność energetyczna i możliwość indywidualnych aranżacji. Oto dom, w którym – dosłownie i w przenośni – naprawdę chce się żyć. 
Połączenie luksusowej estetyki z wysoką funkcjonalnością, dający mieszkańcom poczucie swobody i otwarcia na naturę – tę cechę zapewniają nowocześnie projektowanym domom  przede wszystkim efektowne, panoramiczne przeszklenia. Przesuwne szklane drzwi, stosowane głównie w strefie dziennej, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu, nadają budynkowi lekki charakter i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim mieszkańcy mają nieodparte wrażenie, że salon harmonijnie wtapia się w naturę, a wnętrze i ogród stanowią jedną całość bez barier.

Co więcej – wrażenie to nie jest tylko obietnicą i piękną iluzją, lecz realnym, codziennym doznaniem. Przesuwne drzwi tarasowe pozwalają mieszkańcom swobodnie przemieszczać się między wnętrzem a otoczeniem, zacierając granice architektury i przyrody. Takim przykładem może być aranżacja w systemach MB-Skyline Type R od Aluprof,  gdzie dyskretnie ukryta, subtelna rama oferuje jednocześnie najwyższy poziom estetyki i funkcjonalności.

Szklane drzwi w aluminiowych profilach mają wiele kształtów i konfiguracji, dzięki czemu łatwo je wkomponować w dowolną, wybraną ścianę. Nowoczesny system tarasowych drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R o wielkich gabarytach ma całkowicie ukryte profile skrzydła drzwi, wąski słupek oraz płytką ościeżnicę. Do przesuwania ogromnych elementów nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie. Obietnica została spełniona.

Praktyczne walory powierzchni ze szkła

Konkurencyjna estetyka i wygoda eksploatacji to jednak niejedyne plusy wielkogabarytowych drzwi szklanych. W parze z nimi idą ważne funkcje użytkowe.

– Czysto praktyczne znaczenie dużych przeszkleń wynika z większej ilości promieni słonecznych, które docierają do pomieszczenia pod różnym kątem w ciągu dnia. Najbardziej efektywna jest ekspozycja południowa przeszkleń, która zmniejsza potrzebę sztucznego doświetlania. W kontekście obecnych cen energii jest to bardzo ważny aspekt – wskazuje Michał Marcinowski, dyrektor ds. rozwoju  Aluprof.

Warto dodać, że promienie słoneczne to nie tylko darmowe źródło światła, ale również ciepła. Do efektywnych energetycznie rozwiązań skłania się dziś  coraz więcej Polaków. Dobre doświetlenie i docieplenie, które można osiągnąć dzięki dużym powierzchniom szklanym, to wartość nie do przecenienia w sytuacji rosnących cen energii i surowców. W tym przypadku rozwiązania ekonomiczne okazują się być także eleganckie i praktyczne. Jeśli istnieją produkty idealne, ten na pewno jest jednym z nich.Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a Better Future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: www.aluprof.com .

Aluprof
press box