Jaki zestaw prysznicowy wybrać do łazienki?

Dobór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego może być kłopotliwy dla każdego inwestora. Istotne jest tu bowiem nie tylko dopasowanie do planowanego stylu wnętrza, ale także właściwe zestawienie poszczególnych elementów, które dopiero razem stworzą zgodnie działającą całość. Aby ułatwić ten wybór, Roca proponuje zestawy prysznicowe dostępne w tzw. packach. To komplety idealnie dopasowane pod względem designu oraz funkcji.

Jeszcze kilka lat kabina prysznicowa kojarzyła się przede wszystkim z małą łazienką, w której trudno było ustawić wannę. Jej niewielkie wnętrze w zasadzie uniemożliwiało komfortowe mycie się. Dziś na szczęście inaczej myślimy o strefie prysznica. Współcześnie postrzegamy ja raczej jako nowoczesną, oszczędną i wyjątkowo relaksującą formę kąpieli. Zmiana ta niekoniecznie oznacza powiększanie powierzchni łazienki. Po prostu – stawiamy na wyższej jakości materiały, a do urządzenia nawet niewielkiego wnętrza nierzadko zapraszamy architekta, który jest w stanie wydobyć z niej wszystkie zalety. Zestawy zdominowane niegdyś przez małe rączki prysznicowe zastępują komfortowe deszczownice. Wybieramy płaskie brodzki z efektownymi odpływami oraz kabiny z bezpiecznym szkłem i delikatnie zaznaczonymi profilami w kolorze. Dzięki temu prysznic przestał być wyłącznie synonimem szybkiej kąpieli. Zastosowane w rączkach natryskowych i deszczowniach systemy ograniczające przepływ wody pozwalają także na spore oszczędności tego cennego zasobu. Przy czym nie wpływają one na komfort kąpieli. To zatem świetna opcja dla wszystkich, którzy na co dzień starają się dbać o dobro naszej Planety.

Łatwo i pewnie w komplecie

Proponowane przez Roca zestawy w tzw. packach umożliwiają bezproblemowy wybór wszystkich elementów dedykowanych do systemu natryskowego. Dlatego można nawet podjąć się ich samodzielnego montażu.

Jaki zestaw podtynkowy prysznicowy będzie najlepszy?

Zestaw podtynkowy prysznicowy Cala – pack 3 w 1 to niezwykle efektowny, montowany podtynkowo natrysk. W jego skład wchodzi bateria podtynkowa wannowo-prysznicowa Cala z wyraźnie zaznaczonym uchwytem sterującym, a także okazała deszczownica Rainsense o średnicy 250 mm i klasyczny zestaw prysznicowy z okrągłą 3-funkcyjną słuchawką Stella. Można więc wybrać jedną z trzech funkcji: strumień-deszcz, łagodny, pulsacyjny. Pack obejmuje także ramię do montażu deszczownicy, wąż prysznicowy oraz uchwyt do montażu słuchawki. Wszystkie elementy dostępne są w kolorze lodowej czerni, która idealnie sprawdzi się w łazienkach w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Idealnym uzupełnieniem zestawu będzie armatura z kolekcji Cala.

Podobne rozwiązanie oferuje kolejny pack – to kompletny zestaw podtynkowy L20 3w1. Podobnie jak w zestawie z baterią Cala, znajdziemy tu jednouchwytową baterię wannowo-prysznicową z linii L20, deszczownicę Rainsense o średnicy 250 mm oraz zestaw z 3-funkcyjną słuchawką prysznicową Stella. W packu znajdziemy także wąż prysznicowy, ramię do montażu deszczownicy oraz uchwyt do rączki prysznicowej. Zestaw dostępny jest w kolorze uniwersalnego chromu z z wysokiej jakości błyszczącą powierzchnią Evershine.

Zestaw prysznicowy z termostatem czy bez?

Ciekawą propozycją jest także pack 4w1, czyli zestaw prysznicowy termostatyczny podtynkowy T-1000. Od poprzednich zestawów różni go obecność termostatycznej baterii wannowo-prysznicowej T-1000 oraz niezbędnego do jej montażu uniwersalnego elementu podtynkowego Rocabox. Pozwala on na umieszczenie wszystkich potrzebnych do działania armatury elementów w specjalnej puszce, którą umieszcza się w ścianie. Powierzchnia baterii chroniona jest przez przegrzaniem i posiada próg zabezpieczenia na poziomie 38ºC. W zestawie znajdziemy także okrągłą deszczownicę Rainsense o średnicy 200 mm, ramię do jej montażu, wąż prysznicowy oraz 1-funkcyjną rączkę prysznicową Stella w formie cylindrycznego sticka z uchwytem do zawieszenia. Zestaw dostępny jest w wykończeniu chrom z powłoką Evershine.

Wszystkie rozwiązania są gotowym i uniwersalnym pomysłem na modny prysznic. Do tego gwarantują wysokiej jakości komponenty, trwałe wykończenia powierzchni i w dobrą cenę. Zakup packa jest bowiem bardziej opłacalny niż kupno wszystkich pojedynczych elementów.

Gotowe rozwiązanie – kolumna prysznicowa

Roca oferuje także kolumny prysznicowe. To rozwiązania z montażem naściennym, które można wykorzystać np. podczas niewielkiej metamorfozy łazienki. Zestawy takie jak Even-T Square, Even-T Round czy Victoria-T Basic zawierają baterie termostatyczne, kolumnę z deszczownicą, rączkę i wąż prysznicowy montowane na drążku kolumny. Dostępne są w różnych kolorach – zarówno chromie, jak i czarnym macie. Zapewniają wysoki komfort kąpieli, a przy okazji łatwy sposób montażu kompletu. Podobnie jak zestawy w packach pozwolą stworzyć wyjątkową strefę prysznica w każdej łazience.

ROCA
press box