IV edycja programu dla profesjonalistów TOP DEKARZE za nami

W czerwcu dobiegła końca IV edycja programu TOP DEKARZE organizowanego przez firmę CREATON Polska. Zaproszeni do udziału profesjonaliści, pracujący z produktami tej marki, rywalizowali ze sobą, zdobywając punkty za wykonywanie określonych zadań oraz aktywność na platformie. Zakończona akcja była pod wieloma względami rekordowa. W czwartej odsłonie Programu dekarze zgłosili najwięcej inwestycji, rozwiązali najwięcej zadań oraz quizów, a także najczęściej polecali inicjatywę kolejnym fachowcom.

Rywalizacja dla profesjonalistów

Program TOP DEKARZE już od pierwszej edycji przyciąga najlepszych dekarzy w kraju. Jego najważniejsze założenia pozostają niezmienne: uczestnicy grają o cenne nagrody, zdobywając punkty przyznawane za realizację dachów z użyciem produktów marki CREATON, różne aktywności na platformie TOP DEKARZE (gdzie czekają między innymi quizy, artykuły branżowe oraz materiały szkoleniowe), udział w akcjach produktowych i polecanie programu kolejnym fachowcom. „O Programie dowiedziałem się z czasopisma branżowego. Ponieważ wykonuję bardzo dużo dachów z wykorzystaniem produktów CREATON, uznałem, że warto spróbować” – mówi Arkadiusz Pachut, dekarz kontynuujący tradycje rodzinne, tegoroczny zwycięzca i zdobywca najwyższej liczby punktów w Rankingu Głównym.

Cenne nagrody do zdobycia

Program TOP DEKARZE, z edycji na edycję, nieustannie się rozwijał, tak aby stawać się jeszcze atrakcyjniejszym dla biorących w nim udział fachowców i tym samym skutecznej budować ogólnopolską społeczność dekarską wokół marki CREATON. W każdej kolejnej odsłonie nagrody główne dobierane były więc do potrzeb uczestników. W tym roku finalistów nagrodzono windami dekarskimi marki GEDA.

„W trakcie akcji motywowała mnie między innymi wartościowa nagroda, niezmiernie przydatna w pracach dekarskich” – wspomina Mateusz Jaszewski, zdobywca trzeciego miejsca. Jej atrakcyjność docenił też Grzegorz Pawlak, dekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem, który ukończył rywalizację jako drugi: „Choć głównym motywatorem była nagroda, to jednak duże znaczenie miało również to, że wiele dachów realizowałem właśnie z wykorzystaniem produktów CREATON. Dachówki te są przyjemne do układania, bardzo estetyczne i posiadają rozwiązania, które umożliwiają szybką, sprawną pracę”.

W tej odsłonie programu TOP DEKARZE poza rywalizacją o nagrody główne, uczestnicy mieli także możliwość zdobycia wielu nagród gwarantowanych.

Akcje specjalne

Dodatkową okazję do uzyskania punktów, zdobycia ciekawych nagród oraz wypromowania swojej działalności stanowiły czasowe akcje specjalne. Przeprowadzono między innymi dwie tury cieszącej się dużą popularnością akcji „Promotor”. Wziął w niej udział między innymi zwycięzca ogólnego rankingu, Arkadiusz Pachut: „umieszczałem banery reklamowe z logo CREATON na rusztowaniach. Kiedy klienci widzieli te banery, nabierali do mnie większego zaufania ze względu na renomę marki CREATON. Korzystałem więc i ja, i oni. W pracy stawiam na najwyższej jakości produkty, a inwestorzy otrzymują solidny, trwały dach na całe życie”. Mateuszowi Jaszewskiemu udało się natomiast zdobyć w ramach konkursu fotograficznego „Z dekarskiej perspektywy” rodzinny voucher do największego parku wodnego w Polsce.

Rywalizacja i edukacja

Udział w programie TOP DEKARZE dostarcza uczestnikom również wspaniałej okazji do poszerzenia i sprawdzania swojej wiedzy. W zakończonej edycji akcji rozwiązali oni rekordową dotychczas ilość quizów. Niezwykle chętnie korzystali też z materiałów publikowanych w „Bazie wiedzy”, która – jak zauważa Arkadiusz Pachut – „jest obszerna i pozwoliła mi zwrócić uwagę na wcześniej niedostrzegane aspekty mojej pracy”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także filmy o tematyce BHP oraz akcje dodatkowe związane z bezpieczeństwem podczas pracy na dachu. „W trakcie Programu nie nastawiałem się na korzyści materialne, ale na to, co zostanie w mi w głowie – to, czego mogłem się nauczyć, co ułatwi mi pracę lub skróci jej czas. Nagrody to natomiast miły dodatek, zwłaszcza że były doskonale dobrane pod nas i nasze potrzeby” – wspomina Grzegorz Walas, zdobywca 4. miejsca w Rankingu Głównym III edycji akcji TOP DEKARZE. Aspekt edukacyjny docenił również Grzegorz Pawlak: „na platformie znalazłem dużo materiałów do nauki. Często z nich korzystałem, bo zdobyta wiedza pomoże mi oraz moim zespołom lepiej i szybciej układać dachy”.
Wszystkie poruszane w trakcie Programu zagadnienia techniczne zostały opracowane przez ekspertów Akademii CREATON – specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie i profesjonalną wiedzę.

Rekordowe wyniki IV edycji programu TOP DEKARZE potwierdziły popularność tej inicjatywy wśród przedstawicieli branży. Uczestnictwo w rywalizacji przekłada się na liczne korzyści, co zauważył tegoroczny zwycięzca: „na swoim udziale bardzo zyskałem wizerunkowo. Program TOP DEKARZE pozwala się rozreklamować, nie tylko w regionie, ale również w całej Polsce. Z marketingowego punktu widzenia jest to strzał w dziesiątkę!”

Każda kolejna odsłona akcji pomogła też integrować przedstawicieli branży oraz zacieśniać więzy pomiędzy profesjonalistami a firmą CREATON Polska. Owocuje to zaufaniem do marki, co podkreślają sami dekarze. „Jestem niezwykle zadowolony ze współpracy. Przykładowo w kwestii nowości mogę zawsze liczyć na informację z pierwszej ręki” – mówi Arkadiusz Pachut. „Przyjeżdża do mnie przedstawiciel handlowy i przeprowadza profesjonalną prezentację – pokazuje, jak wygląda dachówka, mówi, jakie ma zużycie na metr kwadratowy, informuje o dedykowanych akcesoriach. Jeżeli natomiast czegoś nie wiem, np. jak działają dane rozwiązania systemowe, to zawsze mogę zadzwonić i zapytać. Taki stały, szybki kontakt bardzo ułatwia moją pracę” – dodaje.

Zakończona IV edycja Programu miała swój finał 28.06.2023 roku w siedzibie Akademii CREATON w Widziszewie, gdzie odbyło się symboliczne wręczenie nagród laureatom. Program TOP DEKARZE 2023, choć przeszedł już do historii, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników, bo jak sami mówią – warto się szkolić, warto być najlepszym, mierzyć wysoko i sięgać po horyzont, a nawet jeszcze dalej.

CREATON Polska
press box