Inteligentne, sterowane z chmury łazienki

W dniach 13 do 17 marca 2023, w czasie targów ISH, skupimy się na tematyce tak dziś ważnej czyli sposobach oszczędzania zasobów w obiektach i domach, w szczególności będziemy rozwijać tematykę cyfryzacji rozwiązań, które pozwolą na realizację tego celu w toaletach.

Inteligentne wyposażenie łazienkowe Laufen sprzyja bardziej higienicznym, wydajnym i zrównoważonym rozwiązaniom.  

Cyfryzacja pozwala na montaż wyposażenia łazienkowego w strefach toalet publicznych na zupełnie innym nowym poziomie. Inteligentne produkty Laufen zapewniają lepszy standard higieny, zwiększoną wydajność  oraz dostawę na najwyższym poziomie. Efektem jest niższe zużycie wody i energii, które redukuje wydatki i jest lepsze dla natury.

Idealna higiena jest jednym z kluczowych priorytetów w toaletach publicznych. Ich wyposażenie we właściwe sprzęty z odpowiednich materiałów odgrywa bardzo istotną rolę, aby osiągnąć pożądaną jakość. Bezdotykowe baterie są tu spektakularnym przykładem produktów higienicznych, jednakże to zaledwie jeden z elementów „smart” w ofercie Laufen. W ofercie są także: automatyczny system spłukujący oraz termiczna dezynfekcja, które zapewniają najwyższy standard czystości przez cały czas. Osoby odpowiedzialne za obsługę sprzętu mogą kontrolować i zarządzać tymi procesami w łatwy sposób z poziomu personalnego komputera, tabletu czy smartfona, bez względu na miejsce, w którym są. Aplikacja „SmartControl sanitary app” zapewnia nam pewne, zdalne sterowanie.

Chociaż sama aplikacja nie może gwarantować idealnych standardów higieny, elektronika pozwala łatwiej zaplanować interwencję na miejscu służb. W momentach kiedy produkty są wykorzystywane bardziej intensywnie można śledzić ten proces i reagować natychmiastowo przez powiadomienia z aplikacji. To samo można zaobserwować w razie usterki, aplikacja kontroluje taką sytuację i można reagować od razu naprawiając szkodę.

Kontrola, monitoring i diagnoza dzięki użyciu intuicyjnej prostej aplikacji

Dużym krokiem na przód w cyfryzacji toalet publicznych jest kombinacja zaawansowanej technologii, baterii łazienkowych oraz pisuarów sterowanych elektronicznie i natrysków i zarządzanie nimi poprzez intuicyjną aplikację. Aplikacja służy do konfiguracji ustawień początkowych, przed pierwszym uruchomieniem produktów. Obsługa techniczna używa aplikacji do kontrolowania, monitorowania i diagnostyki problemów i usterek oraz aby zapewniać niezbędne czynności pozwalające na bezproblemową pracę. Poszczególne parametry mogą być ustawiane i zmieniane w łatwy sposób zgodnie z potrzebami i wymaganiami.

Elektroniczna kontrola oszczędza wodę

Elektroniczna kontrola dostarcza statystyki dotyczące zużycia produktów. Mogą być eksportowane w postaci raportów z aplikacji w każdym momencie. Ich analiza pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem zasobów i optymalizację. Co więcej aplikacja pozwala na monitorowanie i kontrolę zużycia wody. Ustawienia baterii czy mechanizmów spłukujących można zmieniać zgodnie z wymaganiami. Nawet w nagłym przypadku nadmiernego wypływu wody obsługa techniczna jest natychmiast informowana przez system powiadomień na monitorze komputera. Wszystkie te cechy są niezbędne, aby jak najdokładniej zarządzać zużyciem wody. Dzięki temu koszty oraz szkody dla środowiska są niższe.

Jedną z najważniejszych zalet inteligentnej łazienki Laufen jest fakt, iż parametry mogą być dostosowane indywidualnie w każdym miejscu. Potrzeby różnią się w zależności od lokalizacji produktów. Przykładem jest obiekt typu szpital, który będzie miał kompletnie inne wymagania niż lotnisko, szkoła, biura czy obiekty sportowe. Inteligentny system Laufen będzie idealny w każdego rodzaju obiekcie.

Rozwiązania w chmurze wspomagają działanie wyposażenia łazienkowego

Rozwiązania w chmurze są idealne do zarządzania wyposażeniem w dużych obiektach czy dużej ilości podłączonych produktach w toaletach na wielu piętrach czy drapaczach chmur.

Zarządzanie przez system Laufen w chmurze pozwala na właściwą konfigurację, kontrolowanie i bezproblemową pracę wszystkich podłączonych urządzeń bez względu na miejsce, w którym się znajduje się obsługujący.

System oparty na przechowywaniu danych w chmurze pozwala na dostęp do potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym w każdym miejscu i w każdej chwili. Wszystkie ustawienia mogą być konfigurowane w dowolnym momencie, kiedy jest to konieczne. System kontroli w chmurze może być jednostanowiskowy jako osobny dostęp lub zintegrowany z całym systemem kontroli urządzeń w danym obiekcie.

Indywidualizowana łazienka Laufen w siedzibie firmy Scott w Szwajcarii

To świetny przykład realizacji obiektu wyposażonego w produkty i rozwiązania Laufen, w których zastosowano umywalki specjalnie przygotowane pod potrzeby klienta wraz z rozwiązaniami kontrolowanymi elektronicznie: bateriami, prysznicami oraz pisuarami. Cały projekt jest zaplanowany i wdrożony przez BIM.

LAUFEN

press box