Grupa Roca wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim przez przejęcie firmy Madeli

Grupa Roca wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim przez przejęcie firmy Madeli

15 czerwca 2023 Wyłączono przez adminVIVO

Grupa Roca, światowy lider w branży łazienkowej dokonała przejęcia producenta mebli łazienkowych Madeli z siedzibą na Florydzie i dysponującą siecią sprzedaży w ilości 500 punktów w Stanach Zjednoczonych.

Transakcja ta oznacza istotne wzmocnienie pozycji Grupy Roca w USA i kolejny ważny krok w planie rozwoju przewidzianym na tym rynku.

Madeli to prestiżowa niszowa marka w segmencie mebli łazienkowych i luster premium. Firma, znana z wysokiego poziomu obsługi klienta, osiąga obroty w wysokości 13 milionów dolarów rocznie.

W ciągu ostatnich kilku lat Grupa Roca dokonała znacznych inwestycji w obu Amerykach, zwłaszcza rozwijając swoje meksykańskie fabryki, które nabyła w 2016 roku.

Dla grupy jest to strategiczne posunięcie ze względu na komplementarne portfolio do oferty Roca. Rynek mebli jest istotny, ponieważ stanowią element decydujący o zakupie pozostałych produktów łazienkowych. Ponadto przejęcie zapewni hiszpańskiej firmie 500 nowych punktów sprzedaży w USA oraz dalszy wzrost udziałów w rynku marki Madeli w nadchodzących latach.

Firma Alanta wspierała grupę Roca pełniąc rolę doradczą przy tej transakcji.

ROCA
press box