Grupa Roca wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim przez przejęcie firmy Madeli

Grupa Roca, światowy lider w branży łazienkowej dokonała przejęcia producenta mebli łazienkowych Madeli z siedzibą na Florydzie i dysponującą siecią sprzedaży w ilości 500 punktów w Stanach Zjednoczonych.

Transakcja ta oznacza istotne wzmocnienie pozycji Grupy Roca w USA i kolejny ważny krok w planie rozwoju przewidzianym na tym rynku.

Madeli to prestiżowa niszowa marka w segmencie mebli łazienkowych i luster premium. Firma, znana z wysokiego poziomu obsługi klienta, osiąga obroty w wysokości 13 milionów dolarów rocznie.

W ciągu ostatnich kilku lat Grupa Roca dokonała znacznych inwestycji w obu Amerykach, zwłaszcza rozwijając swoje meksykańskie fabryki, które nabyła w 2016 roku.

Dla grupy jest to strategiczne posunięcie ze względu na komplementarne portfolio do oferty Roca. Rynek mebli jest istotny, ponieważ stanowią element decydujący o zakupie pozostałych produktów łazienkowych. Ponadto przejęcie zapewni hiszpańskiej firmie 500 nowych punktów sprzedaży w USA oraz dalszy wzrost udziałów w rynku marki Madeli w nadchodzących latach.

Firma Alanta wspierała grupę Roca pełniąc rolę doradczą przy tej transakcji.

ROCA
press box