Eleganckie podtynkowe zestawy natryskowe

Armatura podtynkowa stała się symbolem nowoczesnej, funkcjonalnej łazienki. Jest estetyczna, nie zajmuje wiele miejsca, doskonale wpisuje się w najmodniejsze trendy aranżacyjne.

Projektanci podpowiadają, że jeżeli zależy nam na jak najbardziej nowoczesnym wyglądzie strefy prysznica, powinniśmy się zastanowić nad podtynkowym zestawem natryskowym.  

Doskonałość owalu

W przykładowej aranżacji zamontowano zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set. Zawiera on wszystkie elementy niezbędne do wykreowania komfortowej strefy kąpielowej, oferującej orzeźwiający prysznic o poranku i dłuższy relaks pod deszczownią.

Na zestaw składa się dwufunkcyjna podtynkowa bateria o minimalistycznym designie. Cały mechanizm ma ukryty w ścianie. Na zewnątrz widoczna jest tylko elegancka, owalna, metalowa maskownica, uchwyt i niewielki przełącznik z funkcją anti-stop. Wyposażenie w regulator ceramiczny gwarantuje, że urządzenie będzie trwałe i szczelne. Ma to duże znaczenie, nie kupujemy przecież armatury na jeden sezon, tylko na lata.

W sąsiedztwie baterii znajduje się specjalne mocowanie z metalową rozetką. To przyłącze kątowe, z którym zintegrowana jest zgrabna, okrągła rączka natryskowa o średnicy 9,7 cm. Posiada ona trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. Pierwszy, podstawowy strumień deszczowy doskonale się sprawdza podczas szybkiej, odświeżającej kąpieli. Funkcja masująca działa pobudzająco, pozwala się szybciej zregenerować, a dodatkowo zadbać o sprężystość skóry. To też dobra opcja dla osób, które lubią zimny prysznic hartujący organizm. Strumień mieszany stanowi kombinację dwóch pozostałych funkcji. Do rączki przymocowany jest wąż natryskowy o długości 150 cm, w oplocie metalowym.

Modnym uzupełnieniem natrysku stała się deszczownia slim, która niejako „wyrasta” ze ściany. Efekt ten uzyskano, gdyż wszystkie elementy instalacyjne są starannie ukryte, a na zewnątrz widzimy tylko niewielką rozetę i okrągły, metalowy talerz o średnicy 20 cm, na ramieniu długim na 30 cm. Dzięki przegubowi kulowemu możliwa jest regulacja kąta nachylenia talerza, aby kąpiel w strugach deszczu była maksymalnie komfortowa. Deszczownia to jeden z modniejszych obecnie elementów łazienki, wprowadzający do aranżacji wyjątkowy klimat spa.

Zarówno deszczownia, jak i rączka natrysku wyposażone zostały w system easy clean, ułatwiający usuwanie z nich kamienia wapiennego. Nietrudno je więc utrzymać w czystości.

Oszczędna forma, a także podtynkowy sposób montażu sprawiają, że armatura ta świetnie wpisze się w każdą nowocześnie urządzoną stylizację. Potrafi niemal wtopić się w tło efektownej, błyszczącej mozaiki 3D. Dobrze też się komponuje z minimalistyczną, metalową mydelniczką Grace.
Intrygująca geometria

Do łazienek o bardziej loftowym charakterze pasował będzie podtynkowy zestaw Algeo Square Set. Ma wiele cech wspólnych z omówionym wcześniej modelem. Wyróżnikiem jest jednak wyrazista geometryczna forma. Bateria, wyposażona w regulator ceramiczny, posiada maskownicę o kształcie zaoblonego prostokąta. Kwadratowe są rączka natrysku o wymiarach 7,5 cm na 7,5 cm, a także talerz deszczowni o bokach 20 cm na 20 cm. Tu rączka ma pojedynczą funkcję strumienia. Zastosowanie w urządzeniach systemu easy clean sprawia, że łatwo je utrzymać w czystości. Dzięki przegubowi kulowemu można regulować ustawienie deszczowni zamocowanej na 30-centymetrowym ramieniu.

FERRO
press box