Eleganckie podtynkowe zestawy natryskowe

Eleganckie podtynkowe zestawy natryskowe

27 kwietnia 2022 Wyłączono przez adminVIVO

Armatura podtynkowa stała się symbolem nowoczesnej, funkcjonalnej łazienki. Jest estetyczna, nie zajmuje wiele miejsca, doskonale wpisuje się w najmodniejsze trendy aranżacyjne.

Projektanci podpowiadają, że jeżeli zależy nam na jak najbardziej nowoczesnym wyglądzie strefy prysznica, powinniśmy się zastanowić nad podtynkowym zestawem natryskowym.  

Doskonałość owalu

W przykładowej aranżacji zamontowano zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set. Zawiera on wszystkie elementy niezbędne do wykreowania komfortowej strefy kąpielowej, oferującej orzeźwiający prysznic o poranku i dłuższy relaks pod deszczownią.

Na zestaw składa się dwufunkcyjna podtynkowa bateria o minimalistycznym designie. Cały mechanizm ma ukryty w ścianie. Na zewnątrz widoczna jest tylko elegancka, owalna, metalowa maskownica, uchwyt i niewielki przełącznik z funkcją anti-stop. Wyposażenie w regulator ceramiczny gwarantuje, że urządzenie będzie trwałe i szczelne. Ma to duże znaczenie, nie kupujemy przecież armatury na jeden sezon, tylko na lata.

W sąsiedztwie baterii znajduje się specjalne mocowanie z metalową rozetką. To przyłącze kątowe, z którym zintegrowana jest zgrabna, okrągła rączka natryskowa o średnicy 9,7 cm. Posiada ona trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. Pierwszy, podstawowy strumień deszczowy doskonale się sprawdza podczas szybkiej, odświeżającej kąpieli. Funkcja masująca działa pobudzająco, pozwala się szybciej zregenerować, a dodatkowo zadbać o sprężystość skóry. To też dobra opcja dla osób, które lubią zimny prysznic hartujący organizm. Strumień mieszany stanowi kombinację dwóch pozostałych funkcji. Do rączki przymocowany jest wąż natryskowy o długości 150 cm, w oplocie metalowym.

Modnym uzupełnieniem natrysku stała się deszczownia slim, która niejako „wyrasta” ze ściany. Efekt ten uzyskano, gdyż wszystkie elementy instalacyjne są starannie ukryte, a na zewnątrz widzimy tylko niewielką rozetę i okrągły, metalowy talerz o średnicy 20 cm, na ramieniu długim na 30 cm. Dzięki przegubowi kulowemu możliwa jest regulacja kąta nachylenia talerza, aby kąpiel w strugach deszczu była maksymalnie komfortowa. Deszczownia to jeden z modniejszych obecnie elementów łazienki, wprowadzający do aranżacji wyjątkowy klimat spa.

Zarówno deszczownia, jak i rączka natrysku wyposażone zostały w system easy clean, ułatwiający usuwanie z nich kamienia wapiennego. Nietrudno je więc utrzymać w czystości.

Oszczędna forma, a także podtynkowy sposób montażu sprawiają, że armatura ta świetnie wpisze się w każdą nowocześnie urządzoną stylizację. Potrafi niemal wtopić się w tło efektownej, błyszczącej mozaiki 3D. Dobrze też się komponuje z minimalistyczną, metalową mydelniczką Grace.
Intrygująca geometria

Do łazienek o bardziej loftowym charakterze pasował będzie podtynkowy zestaw Algeo Square Set. Ma wiele cech wspólnych z omówionym wcześniej modelem. Wyróżnikiem jest jednak wyrazista geometryczna forma. Bateria, wyposażona w regulator ceramiczny, posiada maskownicę o kształcie zaoblonego prostokąta. Kwadratowe są rączka natrysku o wymiarach 7,5 cm na 7,5 cm, a także talerz deszczowni o bokach 20 cm na 20 cm. Tu rączka ma pojedynczą funkcję strumienia. Zastosowanie w urządzeniach systemu easy clean sprawia, że łatwo je utrzymać w czystości. Dzięki przegubowi kulowemu można regulować ustawienie deszczowni zamocowanej na 30-centymetrowym ramieniu.

FERRO
press box