Dlaczego warto wybrać nowoczesne drzwi i okna przesuwne?

Skrzydła przesuwne kojarzą się głównie z wyjściem na taras, jednak tego typu stolarka może z powodzeniem sprawdzić się idealnie także w innych zastosowaniach. System Schüco LivIng move pozwala na ekonomiczną realizację efektownych, wielkoformatowych przeszkleń przesuwnych, które zapewniają idealny komfort cieplny, maksymalne doświetlenie i widok, a przy tym nie zabierają miejsca po otwarciu.

Choć drzwi przesuwne kojarzą się z południem Europy, to wbrew pozorom mają dużo więcej do zaoferowania właśnie w naszych warunkach klimatycznych. Ich zalety można docenić zwłaszcza jesienią i zimą, gdy cierpimy na niedobory światła dziennego. Duże, klarowne przeszklenie przepuszcza go znaczniej więcej niż tradycyjne okna. Ze względu na łatwość otwierania nowoczesne systemy przesuwne są stosowane głównie jako reprezentacyjne wyjście z salonu na taras, jednak tego typu stolarka może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem także w innych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy sypialnia. Energooszczędny system LivIng move z PVC-U umożliwia przystępną kosztowo realizację różnego rodzaju drzwi i okien przesuwnych zapewniających maksymalne doświetlenie, najwyższy komfort obsługi i bezpieczeństwo. To idealna alternatywa dla okien rozwieranych zwłaszcza tam, gdzie przestrzeń użytkowa jest niewielka. Z powodzeniem zastąpią również innego typu drzwi przesuwne w sytuacji, gdy budżet inwestycji jest ograniczony.

Maksimum światła i przestrzeni

Obowiązującym wyznacznikiem projektowania współczesnych budynków jest dostarczenie jak największej dawki światła dziennego do wnętrz. Wielkoformatowe okna rozwierno-uchylne nie są jednak zawsze optymalnym rozwiązaniem, gdyż otwieranie dużych, niepraktycznych skrzydeł wymaga zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsca. W przypadku drzwi lub okien przesuwnych wykonanych w systemie LivIng move duży wymiar idzie w parze z oszczędnością przestrzeni. Skrzydło przesuwa się bezgłośnie i chowa za drugim skrzydłem, nie zabierając przy tym miejsca w pomieszczeniu. Takie kompaktowe rozwiązanie to doskonała alternatywa także dla drzwi podnoszono-przesuwnych typu HS czy uchylno-przesuwnych typu PAS. Tego typu stolarka sprawdzi się jednak nie tylko jako wyjście na balkon czy taras w niewielkich i mało ustawnych salonach czy sypianiach, ale także jako okno nad blatem kuchennym. W tym przypadku szerokie otwarcie skrzydła w celu szybkiego wietrzenia czy wyglądania na zewnątrz nie wymaga pracochłonnego zestawiania wyposażenia. To doskonała opcja do wszystkich rodzajów pomieszczeń – także sypialni lub łazienki, gdyż uwolniona powierzchnia parapetu czy podłogi może zostać z powodzeniem wykorzystana w inny sposób. Wysoka funkcjonalność systemu idzie w parze z łatwością obsługi, doskonałą izolacyjnością cieplną, bezpieczeństwem i opłacalnością ekonomiczną.

W przytulnym klimacie

System przesuwny Schüco LivIng move pozwala tworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń na wiele sposobów. Przede wszystkim oferuje doskonałe doświetlenie wnętrz oraz umożliwia ich łatwe i skuteczne wietrzenie – wystarczy przekręcić klamkę i lekko przesunąć skrzydło, by otworzyć okno na całą szerokość. Natomiast jako komponent energooszczędnego budynku gwarantuje optymalną izolacyjność cieplną i akustyczną. Starannie zaprojektowane strefy izolacji i trwałe, zgrzewalne uszczelnienia pozwoliły uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy na poziomie Uf = 1,1 W/m2K. Rozwiązanie umożliwia ponadto zastosowanie ciepłych dwukomorowych szyb o grubości do 52 mm. Sprawdzone mechanizmy i różnego rodzaju klamki zapewniają łatwość obsługi nawet dużych skrzydeł bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Klamka może być przy tym zlokalizowana w wygodnym miejscu na skrzydle, w zależności od indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń. System LivIng move został ponadto wyposażony w solidne wzmocnienia, dzięki czemu okno o odpowiednio dobranych okuciach może uzyskać odporność na włamanie w optymalnej klasie RC2. Przy tak wielu zaletach rozwiązanie jest bardzo łatwe zarówno produkcji, jak i w montażu. Dzięki temu stanowi idealną propozycję dla inwestorów poszukujących praktycznych rozwiązań łączących rozsądną cenę z dobrym designem i wysoką jakością.Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemowych rozwiązań powłok budynków z aluminium, stali i PVC-U. Portfolio produktów obejmuje systemy okienne, drzwiowe, fasadowe, wentylacyjne, bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej, a także inteligentne sieciowe rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego. Schüco zapewnia również doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji, poprzez projekt, produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową wraz z konserwacją i serwisem. Portfolio uzupełniają maszyny do produkcji i usługi dostosowane do potrzeb klienta. Jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej, Schüco dąży do tego, aby być pionierem w zakresie całościowego zrównoważonego rozwoju oraz aktywnie przyczyniać się do osiągania neutralności klimatycznej i tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym w branży budowlanej dzięki swoim produktom i usługom. Założona w 1951 roku firma Schüco działa obecnie w ponad 80 krajach i zatrudnia 6750 pracowników. W 2022 roku roczny obrót firmy wyniósł 2,28 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box