Design i kolor akcesoriów łazienkowych

Szczegóły tworzą wnętrze – także to łazienkowe. Mydelniczki, dozowniki czy wieszaki na ręczniki, chociaż niewielkie w rozmiarach i wybierane zazwyczaj na końcu inwestycji, potrafią wyczarować klimat salonu kąpielowego. Jak dobrać akcesoria łazienkowe, by poprawiały komfort użytkowania łazienki, a przy okazji były jej ozdobą?

Akcesoria łazienkowe to elementy, które w pierwszej kolejności mają ułatwiać codzienne czynności związane z utrzymaniem higieny. Niezależnie, czy dysponujemy dużą, czy małą łazienką, ich dobór musi być odpowiednio przemyślany. Warto zadać sobie trud i sprawdzić, ile wieszaków na ręczniki potrzebuje nasza rodzina? Z której strony toalety umieścić uchwyt na papier toaletowy? Jak zaaranżować strefę umywalki, w której powinny znaleźć się mydelniczka, podajnik na mydło w płynie czy szklanki do płukania zębów? Te niewielkie elementy wyposażenia łazienki mogą mieć duży wpływ na komfort korzystania z tej przestrzeni, a przy okazji nadać jej styl i oryginalność.

Nowoczesne akcesoria łazienkowe

Współczesne projekty wnętrz łazienkowych korzystają z wielu wpływów i inspiracji. Dostępna na rynku oferta pozwala na bezproblemowe urządzenie wnętrza kąpielowego w wymarzonym klimacie. Najchętniej wybieramy styl minimalistyczny, skandynawski czy industrialny. To ponadczasowe aranżacje, które wprowadzają ład, estetyczną harmonię i budują atmosferę sprzyjającą relaksowi. Do takich wnętrz warto wybierać sprzęty proste w formie.

Dobrze zaprezentują się w nich akcesoria łazienkowe w kolorze neutralnego, eleganckiego chromu. W ofercie Ferro znajdziemy kolekcję Greta. Akcesoria łazienkowe z tej serii bazują na motywie prostokąta. Lekko zaokrąglone linie sprawiają, że kolekcja nie przytłacza, nabiera lekkości i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych idealnie sprawdzą się także akcesoria z linii Smile, którą wyróżnia prosty, minimalistyczny design. To propozycja o ponadczasowym wzornictwie, w której dominujeą lekko zaokrąglona forma połączona z transparentnym szkłem.


Postaw na modną czerń

W łazienkach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim świetnie sprawdzą się także akcesoria wykończone w bardzo obecnie popularnym kolorze czarnym. Warto po nie sięgnąć szczególnie wtedy, kiedy wnętrze łazienkowe wyposażone jest w armaturę w tym samym kolorze. Czarne akcesoria i baterie to niezwykle modny akcent aranżacyjny. Pamiętajmy, że jednocześnie stosunkowo mocno zaznacza swoją obecność. To zatem propozycja dla tych, którzy zdecydowani są na tego typu efekt wizualny. Ciekawą propozycją wśród czarnych akcesoriów łazienkowych jest kolekcja Greta Black rozwiązanie o interesującej geometrycznej formie podkreślonej czarną barwą połączoną z elementami z mlecznego szkła. Liczba elementów serii pozwala na kompleksowe wyposażenie każdej ze stref łazienki.

W klimacie retro

Łazienkowe aranżacje w klimacie vintage i retro niezmiennie pozostają na topie. Urządzenie takich wnętrz wymaga zaangażowania i precyzji. Zwykle jednak odwdzięcza się posiadaniem niepowtarzalnej, oryginalnej łazienki. Propozycją Ferro do tego typu wnętrz są akcesoria Retro oraz Antica.
Retro to dekoracyjne, stylizowane mydelniczki, wieszaki i uchwyty oraz elementy z matowego i transparentnego szkła, które idealnie uzupełnią łazienkę utrzymaną w dawnym stylu. Design akcesoriów z kolekcji Antica jest podobny, jednak najważniejszą zmianą jest kolor wykończenia poszczególnych elementów. Ich miękkie formy podkreślone zostały barwą starego brązu.

Przy wyborze akcesoriów łazienkowych dobrze jest pamiętać o ich odpowiednim designie i użyteczności. Kolekcje spod znaku Ferro to przede wszystkim modele montowane do ściany. Nie zajmują miejsca na blacie czy półce umywalkowej i zawsze pozostają na swoim miejscu, są funkcjonalnymi propozycjami, które pasują do każdej łazienki.

FERRO
press box