Dachówki cementowe – trwałe i estetyczne pokrycie dachu

Dachówki cementowe to ceniony i popularny rodzaj pokrycia. Cechuje się wysoką trwałością, atrakcyjną estetyką oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników – mrozu, wiatru, promieniowania UV czy opadów atmosferycznych. Dachówki cementowe z oferty CREATON – KAPSTADT, HEIDELBERG i GÖTEBORG – zabezpieczone są jedną z innowacyjnych powierzchni – DURATOP PRO lub PLANAR. Produkty cementowe pozostają rozwiązaniem tańszym niż konkurencyjne dachówki ceramiczne. Ich wybór pozwala więc na zmniejszenie kosztów całej inwestycji. Czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj pokrycia?

Dachówka cementowa – pokrycie o zachwycającej estetyce

Dachówki cementowe CREATON dostępne są w wielu atrakcyjnych barwach. Dodatkowo ich wygląd uatrakcyjniają specjalne powierzchnie – PLANAR lub DURATOP PRO. Efektownie wydobywają one głębię koloru wybranego pokrycia.

Dodatkowo każda z powierzchni oferuje nieco inną estetykę. Powierzchnia PLANAR jest matowa i uodparnia dachówkę na efekt starzenia. Utrudnia również osadzanie się zanieczyszczeń, chroniąc dach przed kurzem, pyłem czy porastaniem przez mech. Wyjątkowo gładka powierzchnia DURATOP PRO jest natomiast błyszcząca. Za jej sprawą każda dachówka cementowa staje się produktem o podwyższonym standardzie. Co więcej, dzięki właściwościom hydrofobowym powłoki DURATOP PRO woda (pochodząca na przykład z opadów) nie wnika w głąb pokrycia, lecz spływa z niego w postaci kropel, samoczynnie je czyszcząc.

Jakie kształty może posiadać dachówka cementowa?

CREATON Polska posiada w swojej ofercie trzy dachówki cementowe – nowoczesny model KAPSTADT oraz nawiązujące do klasycznej estetyki GÖTEBORG i HEIDELBERG. Wszystkie doskonale wpisują się w aktualne trendy w architekturze. Model KAPSTADT wyróżnia elegancki, minimalistyczny design. Jako modna dachówka płaska świetnie sprawdza się na dachach budynków nowoczesnych. Esówka GÖTEBORG to znakomity wybór w przypadku domów o tradycyjnej bryle. Inspirację do zaprojektowania modelu HEIDELBERG stanowiło wzornictwo historyczne, a konkretnie charakterystyczne dachówki typu mnich-mniszka.

Funkcjonalne zalety, którymi wyróżnia się dachówka cementowa

Dachówka cementowa wytwarzana jest z w pełni ekologicznych, naturalnych surowców: mieszaniny piasku, cementu i pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody. Cechuje się niewielką nasiąkliwością, a także pozostaje niewrażliwa na zmiany temperatury, dzięki czemu nie podlega efektowi rozszerzalności termicznej. W dachówkach cementowych CREATON zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak zapory wodne, podwójne zamki boczne czy żebra wzmacniające w części spodniej. Co więcej, ten rodzaj pokrycia skutecznie tłumi dźwięki zewnętrze (na przykład odgłosy padającego deszczu) i zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną.

Warto także wiedzieć, że powłoki PLANAR lub DURATOP PRO sprawiają, że dachówka cementowa jest jeszcze skuteczniej chroniona przed działaniem szkodliwych czynników – między innymi blaknięcia pod wpływem słońca.

Dachówki cementowe CREATON wraz z innymi produktami tej marki tworzą kompleksowe systemy, spójne pod kątem funkcjonalnym i estetycznym. Trwała, wysokojakościowa dachówka cementowa może być więc konkurencyjną cenowo alternatywą dla dachówki ceramicznej.

Więcej informacji o rozwiązaniach dachowych oraz ciekawe inspiracje na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych i cementowych CREATON można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog .

CREATON Polska
press box