Czarne baterie w kuchni

Czerń jest jednym z najmodniejszych kolorów wykorzystywanych do aranżacji wnętrz – także kuchennych. Nie kojarzy się już z zimnym, ponurym klimatem. Wręcz przeciwnie, jest synonimem elegancji, ponadczasowości i spontaniczności. Poznajcie czarne baterie kuchenne firmy FERRO.

Do aranżacji łazienki czy kuchni z użyciem czarnego koloru nie trzeba dziś specjalnie nikogo namawiać. W zasadzie każdy chce mieć tu mniej lub więcej elementów w czerni. Jedni stawiają wyłącznie na dodatki, inni przeciwnie – projektują w tym kolorze ściany, podłogi i meble. Kojarzone niegdyś z czernią chłód i przeświadczenie o wizualnym pomniejszaniu przestrzeni, zostały zastąpione przez entuzjastyczne powiązania z elegancją, twórczą niezależnością i estetyczną uniwersalnością. To kolor, który wydobywa swoje piękno szczególnie w połączeniu z innymi barwami. Wprowadza klarowne przestrzenne podziały, studzi emocje i sprawia, że we wnętrzach z elementami czerni po prostu dobrze się czujemy.

Popularność czarnych dodatków w domowych aranżacjach sukcesywnie zaczęła rosnąć wraz z nadejściem mody na styl industrialny. Zgodnie z nią, kolor czarny najchętniej stosowany jest we wnętrzach inspirowanych loftem czy pofabrycznym klimatem. Ale te konotacje to dziś jedynie niewielki zakres wykorzystania czerni. Idealnie sprawdza się w przestrzeniach w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy glamour.

Kuchenne nowości w czerni

Jeśli właśnie zastanawiacie się nad wyborem czarnej baterii zlewozmywakowej, zwróćcie uwagę na dwa modele od firmy FERRO. To Zumba Nero oraz Algeo w wersji naściennej.

Cechą charakterystyczną popularnej kolekcji Zumba jest elastyczna wylewka. W serii dostępnych jest kilka modeli w różnych kolorach. W baterii Zumba Nero w czerni utrzymany jest zarówno korpus baterii, jak i elastyczna wylewka. Model posiada regulator ceramiczny, który gwarantuje precyzyjne sterowanie wypływem wody i bezproblemowe użytkowanie. W prezentowanej aranżacji kuchennej Zumbę Nero zestawiono z czarnym zlewozmywakiem oraz czarną zabudową meblową. Ciemne elementy łagodzą jasne blaty oraz drewno, które pojawia się w części frontów mebli i podłodze. Całość to ponadczasowa realizacja, która z pewnością łatwo nie podda się zmiennym trendom.

Druga propozycja Algeo w wersji ściennej z elastyczną, czarną wylewką łączy odwagę czerni z klasyką chromu. Korpus i uchwyt sterujący zachowujące charakterystyczny dla linii Algeo kształt, pozostają chromowane. Towarzyszy im czarna wylewka. Dzięki elastycznemu tworzywu, z którego ją wykonano, łatwo nią sterować podczas codziennych prac w kuchni. Wśród baterii ściennych wyróżnia się także nowoczesnym, oryginalnym wzornictwem.

Więcej koloru

O tym, że armatura kuchenna w czerni nie oznacza jedynie industrialnych czy minimalistycznych inspiracji, przekonuje ta aranżacja. Kuchnia z białą zabudową zostaje ożywiona pop-artowymi grafikami i czerwonymi akcentami dekoracyjnymi. Świetnie odnajduje się tu duet w postaci czarnego zlewozmywaka i czarnej baterii kuchennej Lugio Black. Armatura przykuwa wzrok charakterystyczną wygiętą obrotową wylewką i eleganckim, matowym wykończeniem. Takie eklektyczne podejście do wystroju czyni wnętrze atrakcyjną wizualnie przestrzenią, w której szczególnie dobrze odnajdą się osoby obdarzone dużą dawką życiowej energii.

FERRO
press box