Co decyduje o estetycznym wyglądzie i funkcjonalności łazienki?

Bezpieczna, ładna i funkcjonalna – chcemy by taka była każda łazienka, dlatego zanim zaczniemy ją wyposażać, warto dokładnie przemyśleć, co w niej powinno się znaleźć, aby przestrzeń ta stała się naszą tą wymarzoną. Czy będzie to rozbudowana strefa umywalki, armatura oszczędzająca wodę, toaleta myjąca, a może otwarty prysznic? Dobrze jest także wiedzieć, jakie rozwiązania oferuje rynek. Tylko tak będziemy w stanie stworzyć estetyczne i funkcjonalne wnętrze łazienkowe.

Urządzanie wymarzonej łazienki zazwyczaj zaczynamy od wybrania stylu aranżacji wnętrza. Wymienić można co najmniej kilka dominujących aktualnie trendów. Dlatego warto przyjrzeć się każdemu i przemyśleć, który projekt i jaka kolorystyka będzie nam najbliższa. Jeśli szukasz wizualnego spokoju, postaw na łazienkę w stylu skandynawskim lub japandi. A jeżeli jesteś zwolennikiem wyrazistych wnętrz, możesz urządzić ją w klimacie loftowym. Obecnie bardzo popularny jest również kierunek związany z dominacją koloru w przestrzeni łazienkowej. Nie muszą to być wcale intensywne barwy. W prezentowanej aranżacji delikatny odcień pastelowego różu tworzy wyjątkowo kojącą aurę. Przełamują ją wyraziste akcenty w czerni, które podkreślają jej charakter. Przy umywalce ustawiono baterię Stratos Black, a pod prysznicem zamontowano zestaw natryskowy z baterią termostatyczną Trevi Black. O komfort kąpieli i wyjątkowe doznania pod natryskiem dba natomiast głowica talerzowa SLIM o średnicy 30 cm. Ciekawie wyglądają także kabina prysznicowa z czarnymi profilami i mocowany do sufitu minimalistyczny wieszak na ręczniki.  

Rozwiązania na miarę czasów

Łazienka, która ma służyć nam przez kolejne lata, powinna posiadać jak najwięcej przydatnych rozwiązań funkcjonalnych. I nie chodzi tu o pasję do kolekcjonowania ciekawych gadżetów, a o wybór sprzętów, które ułatwią nam codzienną higienę i uprzyjemnią czas spędzany w przestrzeni kąpielowej. Wśród tego typu elementów warto zwrócić uwagę np. na szuflady z systemami cichego domyku i pełnego wysuwu w meblach, toalety bezrantowe czy myjące miski WC. Jeszcze inną kategorią będą wszelkie rozwiązania ułatwiające utrzymanie łazienki w czystości i poprawiające jej bezpieczeństwo. Mowa tu o różnego rodzaju powłokach antybakteryjnych (np. na deskach sedesowych), powierzchniach typu anti-calc stosowanych w przypadku kabin prysznicowych, wykończeniach ceramiki, które nadają jej wyjątkową gładkość utrudniającą osadzanie się zanieczyszczeń, czy w końcu wszelkich pokryciach antypoślizgowych. Przy wyborze wyposażenia do wymarzonej łazienki, warto zainteresować się także tematem oszczędności wody. Dziś umożliwiają nam to specjalnie zaprojektowane kolekcje armatury.

Prezentowana łazienka utrzymana jest właśnie w klimacie eko. W strefie umywalki i prysznica znalazły się oszczędne baterie z linii Vitto Black VerdeLine w wykończeniu czarny mat. Każdy z prezentowanych modeli ma możliwość zaoszczędzenia nawet do 50% wody w porównaniu do tradycyjnej baterii. Wszystko dzięki rozwiązaniom takim jak perlator FerroAirMix, wbudowany ogranicznik przepływu oraz regulator ceramiczny.


Zadbaj o szczegóły

Łazienka to także przestrzeń, w której powinniśmy zadbać nawet o te – wydawałoby się – drobne elementy. Jeśli zatem w domu znajdują się osoby starsze, pamiętajmy o uchwytach w strefie toalety i prysznica, które ułatwią korzystanie im z wszystkich funkcji wnętrza. Równie istotny będzie odpowiedni dobór baterii do umywalki. Chodzi nie tylko o jej typ (montowana na umywalce, na blacie, podtynkowa), ale także o właściwe dobranie wysokości armatury i długości jej wylewki do konkretnej misy umywalkowej. Nieprzemyślane zestawienie tych dwóch elementów może skutkować rozchlapywaniem wody lub nawet utrudnionym wkładaniem rąk pod strumień. Jeśli wyposażamy naszą łazienkę w różne rodzaje baterii, np. umywalkową, prysznicową czy wannową, warto zadbać, by pochodziły z jednej kolekcji. To gwarancja wizualnej spójności całej aranżacji.

W naszej łazience znajdziecie modele wannowy i umywalkowy z kolekcji Stillo. Posiadają one szereg walorów podnoszących wygodę użytkowania jak delikatnie wyprofilowany uchwyt, automatyczny korek spustowy czy wysokiej klasy regulatory. Co ważne, strefę umywalki wyposażono w spójne pod względem stylu z bateriami akcesoria z kolekcji Greta: designerski wieszak na ręczniki, szklankę, dozownik na mydło.   

Estetyczna i funkcjonalna łazienka będzie służyła nam przez lata. Warunkiem tego, jest zadbanie zarówno o jej aranżację, jak i zastosowane rozwiązania. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, z długoletnią gwarancją i możliwością ewentualnej reklamacji.  

FERRO www.ferro.pl
press box