Chromowane czy czarne? Dwie odsłony baterii łazienkowych

Elegancka, stylowa i ponadczasowa – to atrybuty czerni, która od lat zajmuje poczesne miejsce zarówno na pokazach mody jak i w aranżacji wnętrz. Biel z kolei kojarzy się z czystością, czy wręcz sterylnością i króluje zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie higiena jest szczególnie istotna, jak łazienki i toalety. Biel zestawiona z czernią tworzy odświętny, uroczysty duet i prezentuje się wytwornie także we wnętrzach, nadając im niepowtarzalny charakter. Biało-czarna sypialnia czy pokój młodzieżowy mogą wydawać się zbyt chłodne, natomiast pomieszczeniem dającym pole do popisu w zestawianiu tych barw i uzupełnianiu ich innymi kolorami bez wątpienia jest łazienka.Czarna armatura – mocny akcent we wnętrzu

W zaprezentowanym pomieszczeniu od białych ścian, blatu, umywalki i lamp odbijają się czarne elementy wykończenia oraz ciemna podłoga. Czarna oprawa lustra oraz szyby w strefie prysznica, kable lamp i kwietnik, a przede wszystkim intrygująca matowa armatura to mocne akcenty, tworzące wyjątkowy klimat. Łazienka to jednak miejsce wyciszenia i relaksu, dobrze więc zaplanować w niej takie elementy, które wnoszą ład i spokój, dają poczucie harmonii i bezpieczeństwa. W tym wypadku są to pastelowe kolory ocieplające wizualnie wnętrze. Bladozielone płytki ścienne oraz drewnopodobna szafka i wnęka na kosmetyki sprawiają, że łazienka nabiera przytulności. Uwagę zwraca wyjątkowa funkcjonalność pomieszczenia: otwarta strefa prysznica bez brodzika nadaje mu przestronności, a liczne półeczki na kosmetyki znajdujące się we wnękach pozwalają na umieszczenie w zasięgu ręki wszystkich potrzebnych akcesoriów. Oryginalny kolor armatury to nie jedyny jej atut. Bateria natryskowa ścienna Vitto Black VerdeLine posiada ogranicznik przepływu, a stojąca nablatowa bateria umywalkowa Vitto Black VerdeLine perlator FerroAirMIx. Funkcje te sprawiają, że korzystając z urządzeń, zużywamy mniej wody bez obniżenia komfortu użytkowania, co jest korzyścią nie tylko dla środowiska, ale i naszych finansów. Bateria umywalkowa została wyposażona w system Ferro Easy Clean, a zestaw natryskowy przesuwny Phila Black w system Auto Clean samoczynnie czyszczący dysze rączki natrysku, dzięki czemu nie trzeba martwić się konsekwencjami odkładania się kamienia wapiennego.

Ponadczasowy i elegancki chrom

W inspirowanej stylem industrialnym łazience o ciemniejszej tonacji, gdzie ściany i obudowę wanny pokryto imitacją szarego i szarobeżowego kamienia, czerń pojawia się w dodatkach: czarne są szuflady i stelaż szafki, rama lustra, kinkiety oraz wyrazista krata na zamontowanej na wannie szybie, pozwalającej na komfortowe korzystanie z prysznica. Wnętrze rozświetlają śnieżnobiałe wanna i umywalka oraz podświetlane, bardzo praktyczne półeczki w kolorze jasnego drewna. W takim entourage’u znakomicie prezentuje się tradycyjna chromowana armatura – bardzo elegancka i będąca kolejnym jasnym, błyszczącym elementem wyposażenia, a równocześnie świetnie komponująca się z dominującymi szarościami. Zastosowane baterie to produkty z linii VerdeLine pozwalające na ograniczenie zużycia wody nawet o 50% w przypadku korzystania z prysznica i umywalki. Baterie Vitto VerdeLine oraz zestaw natryskowy punktowy Amigo VerdeLine wyróżniają się nowoczesnym, bazującym na prostokątnych kształtach designem. Komplet z armaturą tworzy pojemnik na mydło Greta, składający się z części szklanej i elementów pokrytych chromem.

Rośliny dodają uroku każdemu wnętrzu. Jeśli posiadamy w łazience okno, możemy przyozdobić ją lubiącymi wilgoć kwiatami, które na pewno bujnie się rozrosną i będą cieszyć pięknem oraz przynosić ukojenie.


FERRO 
press box