Baterie kuchenne w atrakcyjnych kolorach

W intensywnych lub stonowanych barwach, złote, srebrne, czarne i w odcieniu starego brązu – można wybierać w kolorach baterii zlewozmywakowych. Uzupełnią aranżację albo ją nieco odmienią.

Dawniej niemal we wszystkich kuchniach baterie wyglądały tak samo. Ale też nikt się chyba zbytnio nie zastanawiał, czy baterie zlewozmywakowe mogłyby być ładniejsze. Bo też miały one tylko jedno zadanie do wykonania: podawanie wody. Strefę zmywania, jako należącą do najmniej atrakcyjnych w domu, skrzętnie ukrywano przed wzrokiem gości.

To już bez wątpienia przeszłość. Obecnie bogactwo kolekcji i modeli baterii może przyprawić o zawrót głowy. Dobieramy je do stylu kuchni i jej kolorystyki.

Kolorowe

Miętowa, czerwona, niebieska, zielona, cytrynowa – to najbardziej wyraziste barwy wylewek baterii z kolekcji Zumba. Nie da się obok nich przejść obojętnie. Potrafią urozmaicić nawet najbardziej monotonny wystrój. Wizualnie ocieplą też aranżację.

Wyjątkowa barwa nie jest ich jedynym atutem. Wylewki baterii Zumba są obrotowe i elastyczne, więc można je wyginać oraz regulować ich wysokość i zasięg, by dotrzeć strumieniem wody do wszystkich zakamarków brudnych naczyń. Zmywanie od razu staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Baterie wyposażono w regulator ceramiczny, który świadczy o tym, że to trwałe i bezawaryjne urządzenia. W serii Zumba znajdziemy też oczywiście bardziej stonowaną kolorystykę: białą, beżową, szarą. Są również modele czarne.

Nero

„Nero” po włosku oznacza „czarny”. Zumba Nero wyróżnia się właśnie tym: jest w całości matowoczarna. Nie ma elementów chromowanych jak omawiane wcześniej modele Zumba.

Dobrze będzie się prezentowała w towarzystwie ciemnego zlewu i kontrastowych białych barw. Możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo: od klasyki przez czarno-białą fińską odmianę skandynawskiego minimalizmu po industrial.

Zumba Nero ma elastyczną i obrotową wylewkę, którą można dowolnie wyginać i ustawiać. Wyposażona jest w regulator ceramiczny.

Złota

Bez wątpienia w kuchni wzrok będzie przyciągała bateria o jasnozłotej barwie, czyli Fiesta Bright Gold.

Ma cylindryczny korpus i ustawioną skośnie do góry wylewkę. Charakterystyczny jest cieniutki uchwyt. To bateria, która stanowi połączenie przeciwieństw: zaskakującej wręcz prostoty formy i luksusu, który niesie ze sobą złota barwa. Doda aranżacji prestiżu i charakteru, niezależnie od tego, czy będzie to scandi, glamour, czy industrial. Ma obrotową wylewkę i wyposażona jest w regulator ceramiczny.

Stary brąz

Na koniec coś dla koneserów wysmakowanego wzornictwa – baterie Antica w odcieniu starego brązu, urzekające nie tylko barwą, lecz także wysublimowaną formą. Zarówno model stojący, jak i ścienny ma pięknie wyprofilowaną wylewkę oraz stylizowane pokrętła krzyżowe. Finezyjne kształty podkreślone delikatną opływową linią oraz idealnie dopracowane detale sprawiają, że baterie te są wyjątkową propozycją do wnętrz retro i glamour. Choć nawiązują do przeszłości, technologicznie stanowią nowoczesne urządzenia z najwyższej półki.

FERRO
press box