Andrzej Jackiewicz prezesem MediaMarktSaturn Polska

Z  początkiem lutego 2022 na czele MediaMarktSaturn Polska stanął Andrzej Jackiewicz, który na stanowisku prezesa zarządu zastąpił Alpaya Günera. Nowy CEO współpracuje z gigantem elektroniki użytkowej już od jesieni ubiegłego roku.

Nowy prezes będzie kontynuował strategię rozwoju omnichannel sieci MediaMarkt i umacniał jej pozycję na polskim rynku. Do polskiego oddziału firmy dołączył już w listopadzie 2021 roku, by uczestniczyć w procesie kompleksowego wdrożenia i zapewnić płynną zmianę na stanowisku. Ten proces właśnie się zakończył i Andrzej Jackiewicz objął z początkiem lutego br. stery zarządu, w skład którego wchodzą również Onur Dogay na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. Handlowych (COO) oraz Wojciech Wieroński jako Dyrektor Zarządzający ds. Finansów (CFO).

Cieszę się, że 2022 rok zaczynam we współpracy z MediaMarktSaturn, europejskim liderem na rynku elektroniki użytkowej. Postępująca digitalizacja i rosnące wymagania konsumentów w tym zakresie stanowią ogromny potencjał do rozwoju naszej strategii omnichannel. Chcemy być pierwszym wyborem dla użytkowników nowych technologii, dlatego we wszystkich kanałach sprzedaży będziemy wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów, nawet tych najbardziej wymagających. W celu realizacji naszych zamierzeń niezwykle istotne będzie strategiczne partnerstwo z kluczowymi dostawcami – podkreśla Andrzej Jackiewicz, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska.

Andrzej Jackiewicz jest absolwentem wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz Ekonomii i Marketingu na Uniwersytecie Lund w Szwecji. Odbył wiele szkoleń w topowych szkołach biznesu w Europie. Posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu handlem, ze szczególnym naciskiem na rozwój omnichannel. Karierę menedżerską rozpoczynał w Procter & Gamble. Pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego na Polskę a następnie na Europę i Bliski Wschód w Costa Coffee, a także zdobywał wcześniej cenne doświadczenia, pracując w Tchibo w Polsce i na Węgrzech.MediaMarktSaturn Polska jest częścią MediaMarktSaturn Retail Group (MMSRG), lidera na rynku elektroniki użytkowej w Europie. W Polsce grupa prowadzi sieć sklepów MediaMarkt oraz sklep internetowy mediamarkt.pl. Marka wychodzi naprzeciw potrzebom szerokiej grupy użytkowników nowych technologii, oferując bogatą ofertę produktów i marek, w tym marek własnych:  ok., KOENIC ISY i PEAQ oraz związanych z nią usług.

MediaMarktSaturn Polska
press box