Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

W Zawierciu trwa rozbudowa siedziby i zakładu produkcyjnego firmy Aluron, producenta systemów aluminiowych. Do zadań generalnego wykonawcy, firmy WPIP Construction, należy budowa hali produkcyjnej oraz budynku socjalno-biurowego.

Rozbudowa dotyczy zlokalizowanego w Zawierciu kompleksu będącego główną siedzibą firmy Aluron, który składa się z części produkcyjnej oraz biurowej. Zgodnie z umową zawartą z generalnym wykonawcą, firmą WPIP Construction, już niedługo zwiększy on swoją powierzchnię o 20,5 tys. m kw. Ponieważ Aluron jest firmą zaangażowaną w realizację celów zrównoważonego rozwoju, zlecił generalnemu wykonawcy także budowę dwóch zbiorników na wodę szarą. Będzie ona wtórnie wykorzystywana m.in. do spłukiwania toalet oraz w ramach procesów technologicznych zakładu.

– Skala realizowanej przez nas inwestycji świadczy o tym, że firma Aluron, lider w swojej branży, niezmiennie dobrze radzi sobie na rynku, systematycznie się rozwijając – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Ważne, że nie zapomina przy tym o działaniach służących ograniczaniu negatywnego odziaływania na środowisko naturalne, czego przykładem jest planowany recykling wody szarej. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak odpowiedzialnym i zaufanym partnerem.

Rozbudowa siedziby oraz zakładu produkcyjnego Aluronu jest naturalną konsekwencją systematycznej realizacji naszej strategii rozwoju. Nowo powstająca infrastruktura pozwoli nam zwiększyć skalę działania oraz stworzy dla naszych pracowników jeszcze bardziej komfortowe warunki do pracy. Jako posiadacze certyfikatów środowiskowych: ISO 14001, EPD typu III oraz Ecokart cieszymy się, że w ramach projektu udało się zastosować wiele proekologicznych rozwiązań.
– mówi Kryspin Baran, CEO firmy Aluron Systemy Aluminiowe.

Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu tego roku.


WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Aluron producent systemów aluminiowych z Zawiercia z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze każdego segmentu rynku stolarki otworowej: PVC-aluminium, drewno-aluminium, aluminium oraz drewnianej. Systemy spółki posiadają certyfikaty środowiskowe EPD typu III oraz Ecokarty ułatwiające ubieganie się o certyfikację BREEAM i LEED.

ALURON
press box