Aluron – lider w branży aluminiowych systemów nakładkowych

U źródła sukcesu Aluronu leżą dwie główne obserwacje poczynione ponad 20 lat temu. Pierwsza dotyczyła przeświadczenia, że dominujące wówczas na rynku okna drewniane można wzmocnić i udoskonalić nakładkami aluminiowymi. To właśnie Aluron rozpoczął proces tworzenia w Polsce rynku systemów nakładkowych, dając producentom okienno-drzwiowym produkt, technologię i wiedzę na temat montażu. Druga obserwacja dotyczyła z kolei zjawiska crossowania w inwestycjach konstrukcji produkowanych z różnych surowców, które powinny do siebie pasować pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Z tego powodu spółka rozszerzyła produkcję ramek również o okna i drzwi PVC i szybko stała się liderem rynkowym. Dziś Aluron produkuje systemy nakładek aluminiowych Gemini dla wyrobów czołowych systemodawców PVC, takich jak: Salamander, Gealan, Veka czy Kömerling.

Dlaczego nakładki Gemini?  

W przeciwieństwie do innych producentów nakładek Aluron oferuje swój produkt jako kompleksowy system. Składają się na niego: gotowe ramki wyposażone w komplet autorskich uszczelek i zaczepów montażowych. Dzięki temu klienci spółki nie muszą posiadać w swoich zakładach produkcyjnych wydziałów zajmujących się prefabrykacją nakładek, co stanowi dla nich znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy, że za pomocą specjalistycznego oprogramowania dostarczonego przez Aluron dokonają kalkulacji i zamówienia kompletnych ramek. Czas oczekiwania na zamówienie wynosi od 7 do 14 dni. Partnerzy firmy, sprzedając okna z nakładkami Gemini, nie muszą przeprowadzać czasochłonnych badań technicznych dotyczących np. szczelności. Mogą posługiwać się badaniami przeprowadzonymi przez systemodawcę.

Zalety ramek aluminiowych

Systemy Gemini pozwalają na ujednolicenie i dopasowanie pod kątem designu okien tworzywowych do stolarki aluminiowej lub drewniano-aluminiowej. Zapewniają elegancję przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych konstrukcji PVC. Istnieje swoboda wyboru kolorystyki nakładek z bogatej palety Aluron Color Collection2 obejmującej różne struktury kolorów RAL, dekory drewnopodobne oraz anodę. Nakładki aluminiowe zwiększają ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych i promieniowaniem UV. Podnoszą też komfort akustyczny użytkowników wewnątrz pomieszczenia. Stosowanie tego typu rozwiązań wpływa pozytywnie na statykę okien i drzwi, co przekłada się z kolei na możliwość wykonywania konstrukcji w większych wymiarach niż te, które przewidują normy techniczne dla PVC.

Nakładki aluminiowe Aluronu mogą być stosowane do okien, drzwi, oraz konstrukcji przesuwnych. Co więcej, firma zaprojektowała uzupełniające system rozwiązania:
– Gemini Insecta – moskitiera dostarczana jako gotowa ramka na wskazany przez zamawiającego wymiar i kolor.
– Gemini VGB – balustrada okienna mocowana do konstrukcji okiennej od zewnątrz.
– Ekstrudowane parapety aluminiowe Classic i Soft Line.

Technologia „niewidocznego spawu”

Łączenie naroży ramek aluminiowych przeprowadzane jest pod kątem 45o w technologii „niewidocznego spawu” zapewniającej efekt idealnie płaskiej, jednolitej powierzchni. W procesie produkcji profile aluminiowe są spawane, następnie odpowiednio szlifowane i lakierowane proszkowo. W efekcie końcowym miejsce ich połączenia jest całkowicie niewidoczne. Alternatywą dla spawania jest technologia mechanicznego łączenia naroży ram aluminiowych za pomocą łączników z widocznymi krawędziami cięcia. Dzięki możliwości spawania ramek oraz wydziałowi gięcia łuków Aluron jest w stanie stworzyć nakładki odpowiadające nietypowym kształtom okien: łukowym, okrągłym, trapezowym i innym.  
 
Łatwy montaż nakładek

Nakładki aluminiowe tworzą niezależną konstrukcję w stosunku do okna PVC. Odseparowanie od siebie obu surowców zapewnia prawidłową i bezpieczną eksploatację okna. Stosowane do montażu systemowe zaczepy Gemini posiadają szereg zalet:

– pozwalają na szybką i sprawną instalację nakładek w warunkach budowy lub jeszcze wcześniej w zakładzie produkcyjnym po finalnym zaszkleniu konstrukcji. Wystarczy przykręcić je do korpusu okna.
– Niwelują tolerancję na profilach PVC, które zmieniają swoje wymiary na przykład pod wpływem wahań temperatury.
– Klipsy montażowe pozwalają na łatwą wymianę nakładek. Dają więc możliwość zmiany wizualnej całej elewacji bez konieczności wymiany stolarki okienno-drzwiowej.  

Montaż systemów Gemini odbywa się na podstawie dostępnych u systemodawcy prostych szablonów. Istnieje również możliwość automatyzacji procesu implementacji zaczepów Gemini.

ALURON
press box