Aliplast Sp. z o.o.- laureatem rankingu „Diamenty Forbesa 2022”

„Diamenty Forbesa” trafiły do najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W województwie lubelskim w gronie firm nagrodzonych, z przychodami pow. 250 mln zł, znalazła się firma Aliplast Sp. z o.o., która zajęła 4. miejsce w rankingu.

Raport „Diamenty Forbesa 2022” został opracowany przez redakcję magazynu „Forbes” oraz wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland. To 14 edycja rankingu najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Znalazły się na niej firmy, które w ciągu trzech ostatnich lat najszybciej zwiększały swoją wartość. W tym roku na wyróżnienia trafiły wyłącznie do przedsiębiorstw z 15-proc i większym wzrostem wartości na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Przedsiębiorstwa podzielono na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł; firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł oraz firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, gdzie wartość przedsiębiorstw jest średnią ważoną ich majątku i wartości dochodowej.

Aliplast
press box